Pille Ivask • 28. jaanuar 2018 kell 10:00

Suri IKEA asutaja

Ingvar Kamprad  Foto: EPA

Rootsi mööbliketi IKEA asutaja Ingvar Kamprad suri 91aasta vanusena.

IKEA teatas pressiteate vahendusel, et 20. sajandi üks suuremaid ja tähtsamaid ettevõtjaid Ingvar Kamprad on suri eile oma kodus Smalandis.

“Ingvarit jäävad hea sõnaga mäletama tema perekond ning IKEA töötajad üle kogu maailma,” lisati teates.

Inter IKEA Groupi juht ja president Torbjörn Lööf ütles, et Ingvari lahkumine on olnud suur löök: “Me jääme igavesti mäletama tema pühendumust: iial mitte alla anda ning alati saada paremaks.”

Kamprad asutas IKEA 1943. aastal, mil ta oli vaid 17aastane. Tasapisi hakkas tema ettevõte kasvama ning tänaseks on sellest saanud maailma üks tuntumaid mööblikette ning Invgarist Euroopa ja ka maailma üks rikkamaid inimesi. 

Kamprad kolis tagasi Smalandi 2014. aastal, olles enne seda 40 aastat välismaal elanud, kirjutas Kauppalehti. „Olen väga rõõmus ja rahul, et saan taas kodus olla ja kohata kõiki vanu kaaslasi, kellega koos kasvasin,“ ütles Kamprad kaks aastat tagasi. Sealsamas Älmhultis avas ta kunagi esimese mööblipoe.

Vaatamata oma rikkusele oli Kamprad väga tagasihoidlik inimene. Nii eelistas ta lennata turistiklassis ning sõitis sageli ka bussiga. Autoks oli tal mitukümmend aastat vana Volvo. Kamprad oli Euroopa rikkuselt teine inimene ning tema varanduse väärtuseks hinnatakse veidi enam kui 39 miljardit dollarit.

Ingvar Kamprad jättis IKEA oma kolmele pojale Peter, Jonas ja Mathias Kampradile umbes 15 aastat tagasi.

Hetkel kuum