Äripäev • 13. detsember 2018 kell 9:39

Kaubaveo maht Eesti raudteel kasvas

Väetised, mineraalsed kütused ning põlevkivi olid suuremad kaubagrupid Eesti Raudteel.  Foto: TOOMAS HUIK, Postimees/Scanpix

Kaubaveo maht Eesti Raudtee taristul kasvas selle aasta üheteistkümne kuu jooksul 12%, võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, ning moodustas kokku 12,4 miljonit tonni.

Kõige enam veetav kaubagrupp Eesti Raudtee taristul on väetised, mineraalsed kütused ning põlevkivi, teatas riigifirma.

Transiitveod moodustasid selle aasta üheteistkümne kuu jooksul Eesti Raudteel liikunud vedudest pea 8,4 miljonit tonni, mis on pea 25% suurem tulemus kui 2017. aastal samal perioodil.

„2018. aasta on olnud meie jaoks märgiline, oleme saavutanud Eesti Raudtee taristul kaubaveos tõusu keskeltläbi 9–10% ning samuti oleme täitnud oma eelarvelised eesmärgid,“ kommenteeris Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee.

Ka konteinerveod on Eesti Raudtee taristul selle aasta jooksul pidevas tõusujoones olnud, moodustades üheteistkümne kuu jooksul kokku veidi üle 48 000 TEU, mis on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvanud 60%.

Kohalikus ühenduses sõitis novembrikuus rongidega 641 600 reisijat. Üheteistkümne kuu peale kogunes seetõttu üle 7 miljoni reisija, mis on 5% suurem tulemus kui eelmise aasta samal perioodil.

Rahvusvahelist reisirongi kasutas üheteistkümne kuu jooksul 95 100 inimest, mis on 3% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.

„Vene turistide huvi Tallinna vastu on endiselt kõrge. Oleme kooskõlastanud Venemaa Raudteega pühadeperioodiks Tallinna–Peterburi–Moskva reisirongiliinile pikemad rongid ning lisanud graafikusse ka lisarongid,“ lisas Laidvee.

Hetkel kuum