Äripäev • 2. juuli 2019 kell 13:45

Raadiohommikus: Eesti laenuvõtja kottimine, edukas restoranipidaja ja Nordeconi juht

Kolmapäevane Äripäeva raadio hommikuprogramm räägib suurest laenuintresside hinnavahest Soomes ja Eestis, restoraniäri majanduslikust poolest ning ehitusturu uuematest arengutest.

Hommikuprogrammis räägib Nordeconi juhatuse esimees Gerd Müller lahti äsja sõlmitud ehituslepingud.  Foto: Andras Kralla

Stuudios on Leib Restorani osanik ja üks juhte Kristjan Peäske ning äsja suurtest ehituslepingutest teada andnud Nordeconi juhatuse esimees Gerd Müller. Saadet juhivad Kaspar Allik ja Meelis Mandel.

Päev jätkub nelja saatega.

11.00–12.00 "Finantsuudised fookuses". Esimene ja teine pensionisammas annavad pensionile jäädes vähem kui poole senisest teenistusest. Kui reaalne on, et kaks esimest sammast annavad sissetulekust rohkem, milliseid muutuseid teine sammas hädasti vajab ning kui palju aitavad tulevasi pensionäre jõukamaks sel aastal jõustunud ja jõustuvad muudatused teise samba kohta.

Saates on külas Luminori peaökonomist Tõnu Palm, Luminori pensionite juht Martin Rajasalu ja investor ning TTÜ vanemteadur Tõnn Talpsepp.

Saatejuht on Rivo Sarapik.

12.00–13.00 "Autosõbrad eetris". Seekord on lisaks autosõpradest saatejuhtidele Hindrek Männikule ja Tõnu Trammile stuudios United Motorsi juhatuse liige ja üks omanikest Jaanus Nieländer.

Nimelt müüs ettevõte paar aastat tagasi BMW esindused Inchcape Motorsile. Saadud raha eest ei jäänud omanikud aga muretut vanaduspõlve ootama, vaid otsustati alustada taas nullist. Esmalt soetati Peugeot' ja Hyundai müüja Auto Forte, napilt kuu aega tagasi võeti Silberautolt üle Jeepi müük. Kas sellega ettevõtte ambitsioonid piirduvad või on see alles algus?

Saadet toetab Vianor Autokeskus.

13.00–14.00 "Arvude taga". Värskelt valminud rahvastikuprognoosi järgi kahaneb Eesti elanikkond järgmiste kümnenditega 1,2 miljonini. Miks ja mida sellest välja saab lugeda ning milliseid väljakutseid see ettevõtjaile ja poliitikuile esitab, seda aitavad saates selgitada prognoosi üks autoreid statistikaameti rahvastiku- ja sotsiaalosakonna juhtivanalüütik Alis Tammur ja Tallinna Ülikooli rahvastikuteaduse professor Allan Puur.

Saatejuht on Rivo Sarapik.

15.00–16.00 "Juhtimislabor". Kuidas saada, mida tahad, ehk edukalt läbi rääkida, sellest räägib ettevõtja ja koolitaja Jakob Saks.

Saatejuht on Pille-Riin Valner.

Kuulake Äripäeva raadiot sagedusel 92,4 Mhz või otse siit.

Hetkel kuum