Jaanus Vogelberg • 17. juuli 2019 kell 7:59

Euroopa autoturg pööras langusesse

Autoliidu (AMTEL) juht Arno Sillat  Foto: Konstantin Sednev/Postimees

Juunis müüdi Euroopa Liidus veidi alla 1,5 miljoni uue sõiduauto, mis jääb möödunud aasta juunikuu tulemusele alla 7,8%, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit (AMTEL).

Esimese poolaastaga on tänavu läinud Euroopa Liidu riikides kaubaks ligi 8,2 miljonit uut sõiduautot, mida on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 3,1% vähem.

Suurematest turgudest jäi müük esimesel poolaastal miinuspoolele nii Suurbritannias (3,4%), Prantsusmaal (1,8%), Itaalias (3,5%) kui ka Hispaanias (5,7%). Vaid Saksamaal püsib uute sõiduautode turg napilt (0,5%) plusspoolel.

Balti riikidest on kerges plussis uute sõiduautode müük Lätis (4,6%), aga samal ajal jätkub Leedus kasv äärmiselt kiires tempos ja esimesel poolaastal kasvas müük seal 47,1%.

Eesti jäi juunis miinusesse 5,5 protsendiga ja poolaasta kokkuvõttes 1,8 protsendiga. Juunis müüdi Eestis 2424 uut sõiduautot.

Tugevas languses on uute sõiduautode müük ka meie põhjanaabritel – esimese kuu kuuga on Soomes toimunud 13,4% langus. Üllatavalt järsult kukkus uute autode müük Rootsis, kus juunis müüdi koguni 52% vähem ja poolaasta tulemused näitavad 25,6% langust.

Hetkel kuum