Jaanus Vogelberg • 1. september 2019 kell 11:32

Ühendemiraatide ettevõte ostab lennufirma Smartlynx

Smartlynx  Foto: Raul Mee, Andres Haabu

Konkurentsiameti lubas Araabia Ühendemiraatide ettevõttel FZE Procyone osta Eestis tšarterlende korraldava Smartlynxi emafirma SIA Smart Aviation Holdings.

Koondumise põhjuseks on konkurentsiametile esitatud avalduse järgi Procyone ja Smart Aviation Holdingsi soov ühiselt lennuettevõtlust arendada. "Omandaja on seisukohal, et Smart Aviation Holdings täiendab omandaja senist teenuste portfelli. Lisaks võimaldab tehing laiendada koondumise osaliste tegevust geograafiliselt, kuna Smart Aviation Holdings tegutseb piirkondades, kus omandaja veel ei tegutse ja vastupidi."

Smart Aviation Holdings on Lätis registreeritud äriühing, mis on mitme ettevõtete kontserni valdusettevõte. Neisse kontsernidesse kuuluvad ka Eestis tegutsevad äriühingud SmartLynx Airlines Eesti OÜ ja SmartLynx Crewing OÜ, mis tegelevad tšarterlendude korraldamisega.

Procyonele kuulub läbi erinevate tütarühingute valitsev mõju ABs Avia Solutions Group. Eestis on neil Baltic Ground Services EE, mis osutab õhusõidukite maapealse teenindamise ning tankimise teenust. Teiseks tegutseb sellest kontsernist Eestis KIDY Tour OÜ, mille tegevusaladeks on reisibüroode ja reisikorraldajate tegevus. Kolmandaks tütarfirmaks, mis Eestis tegutseb, on KlasJet UAB, mille äritegevuseks on VIP-eralendude korraldamine.

Smartlynx Airlines Eesti käive kasvas mullu 63,5 miljonilt 88,5 miljonile eurole. Kasumit teenis ettevõte 1 miljonit eurot. SmartLynx Crewingu käive oli möödunud aastal 1 miljonit eurot.

Hetkel kuum