Äripäev • 23. oktoober 2019 kell 11:14
Uudised
Ainult tellijale

Apteegireform venib suuremates asulates

Kui Tallinnas vastavad 23. oktoobri seisuga peagi jõustuva reformi nõuetele kümned apteegid, siis üle saja apteegi ei ole veel suutnud reformiga kaasa minna. Samas seadus võeti vastu juba viis aastat tagasi.  Foto: Raul Mee

Eile leppis valitsuskoalitsiooni töörühm kokku, et aprillis jõustuva apteegireformi muudatused avatakse aruteludeks, mis sisuliselt tähendab reformi pidurdamist. Ravimiameti apteekide kaart näitab, et probleemid apteekide vastavusega nõuetele torkavad silma suuremates linnades.

2014. aastal vastu võetud ja praeguse kava kohaselt 1. aprillil 2020 rakenduvad ravimiseaduses muudatused, mis puudutavad nõudeid apteegiomanikele. Ühtlasi lõpeb siis üleminekuperiood, mille jooksul tuleb apteegid viia nõuetele vastavusse. Üks peamisi muudatusi puudutab proviisoromandi nõuet, mille kohaselt peab üldapteegi enamusosalus kuuluma proviisorile, kes võib olla seotud kuni nelja apteegiga (üle 4000 elanikuga linnas) ning peab ühes neist ka juhatajana töötama.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
    Hetkel kuum