Äripäev • 31. märts kell 15:06

Raadiohommikus: ettevõtja, kelle must plaan tähendab vaid kahekordset kasvu

Tööstust digitaliseeriva Idufirma Fractory juht ja äsja Euroopa mõjuka noore juhi tiitliga pärjatud Martin Vares räägib sellest, miks on kriis pigem positiivne aeg.  Foto: Äripäev

Aprilli esimene hommikuprogramm räägib lisaks kriisi mõjudele ka võimalustest, mida muutuvad ajad ettevõtetele loovad.

Nimelt kõneleb tööstust digitaliseeriva Idufirma Fractory juht ja äsja Euroopa mõjuka noore juhi tiitliga pärjatud Martin Vares sellest, miks on kriis pigem positiivne aeg ja kuidas ettevõtte halvim stsenaarium tähendab ettevõttele vaid kahekordset kasvu. Samuti avab ta kaarte, kuidas praegustes oludes investoritelt raha kaasamine käib.

Keerulise aja kasutamise plaan on ka ehitusettevõtjatel ning sellest kõneleb ehitusettevõtja Raivo Rand.

Muutustest ei jää puutumata ka IT-arendajate töö ja nende ootusi järgmisteks kuudeks avab platvormi Allies Digital juht Priit Pavelson. Kärpekääre saadavad jällegi optimistlikud uudised.

Teeme juttu ka, miks riigi praegused meetmed majanduse turgutamiseks jätavad tähelepanuta lõviosa ehk väikesed ettevõtted. Mis neid tegelikult aitaks, sellest kõneleb EVEA juht Heiki Rits.

Äripäeva ajakirjaniku Allan Rajavee abiga aga saame teada, kuidas maakondade edukamad ettevõtted abi ei ootagi ja ise uusi võimalusi loovad.

Hommikuprogrammi teevad saatejuht Rivo Sarapik ja uudistetoimetaja Karl-Eduard Salumäe.

11.00–12.00 "Triniti eetris". Teemaks on terviseandmete kogumine tööandja poolt, kaugtöö korraldamine ja sellega seotud riskide maandamine ning eriolukorra kehtimise ajal isikute jälgimine ning Eesti välisministeeriumi poolt Euroopa Nõukogule tehtud teavitus, et Eesti võib loobuda inimõiguste konventsioonis tagatud õiguste järgimisest. Saates osalevad advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat Karmen Turk ja advokaat Maarja Pild. Saadet juhib Aivar Hundimägi.

12.00–13.00 "Delovõje Ljudi". Külas on Ivan Sergejev, endine Narva peaarhitekt ja praegune majandusministeeriumi keskkonnasäästliku ehituse nõunik. Saadet juhib Jaroslav Tavgen.

13.00–14.00 „Ükssarvikute kasvulava“. Uue idufirmade saatesarja esimeses osas teeme juttu sellest, kuidas mõjutab kriis idufirmasid, raha kaasamist ja ideede ellu jõudmist ning milliseid uusi võimalusi tekitab. Saates on külas riskikapitalifirma United Angels VC üks asutaja, idufirmade kogukonna poolt aasta parimaks investoriks valitud Gerri Kodres ning Technopolis Ülemiste juht Gert Jostov. Saadet juhib Rivo Sarapik.

15.00–16.00 "Teabevara tund". Kuidas saada ettevõtte arendamiseks lisaraha, on alati haarav küsimus. Eriti praeguses majandusolukorras. Erisaates räägime finantseerimisest ja raha kaasamise võimalustest ettevõtluses. Külas on ning nõuandeid ja kogemusi jagavad Henri Treude Spring Capital investeerimisfondist ja Timo Kullerkupp advokaadibüroost RASK, kus ta on partner ja finantseerimisvaldkonna juht. RASK on lepingute teabevara koostööpartner. Saadet juhib Äripäeva teabevara vanemtoimetaja Heidi Saar.

Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate siit.

Hetkel kuum