Kristel Härma • 17. juuni kell 9:42
Uudised
Ainult tellijale

Vaidlus läbi. Magus suurprojekt läheb edasi ilma Endoverita

Sonny Aswani firmal oli mõni aasta tagasi plaan oma tohutu potentsiaaliga projekt Endoverile edasi anda. Kuigi selleks sõlmiti leping, ei saanud Endover krunte kunagi endale.  Foto: Andras Kralla

Suurärimehe Sonny Aswani firma Tolaram ja kinnisvaraarendaja Hepsor teatasid täna, et investeerivad 100 miljonit eurot Põhja-Tallinnas asuva magusa Balti Manufaktuuri piirkonna arendamisesse. Mitu aastat elas aga arendaja Endover teadmises, et krunt saab nende omaks.

Endover sõlmis Balti Manufaktuuri kinnistu omandamiseks Sonny Aswani ettevõttega lepingu 2017. aastal. Krundile pidi Aswani firmal kerkima Eesti esimene pilvelõhkuja ning vanasse tehasehoonesse kavandati filmilinnakut. Filmilinnaku tulek jäi katki, kuid tehase õuele pilvelõhkuja ehitamise mõttega läks uus omanik Endover edasi. Alustuseks pidi valmima aga madal elu- ja ärihoone Fabrik, mille arendamiseks jõudis Endover 7,5 miljoni euro eest võlakirjugi välja anda. Need tuli aga eelmisel aastal koos intressidega tagasi osta, kuna projekt jäi venima ning ehitusloaga ilmnes probleem.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Hetkel kuum