Äripäev • 4. august 2020 kell 14:48

Raadiohommikus: advokaatide vastuoluline kvartal ja maa sool

Pildil on Ants Nõmper ning pilt on tehtud Balti e-kaubanduse konverentsil.  Foto: Raul Mee

Kolmapäevane hommikuprogramm selgitab, miks kergitas advokaadibüroo Ellex Raidla koroonakvartalis käivet veerandi võrra ning konkurendil, TGS Baltics ASil samal ajal viiendiku võrra kahanes. Advokaatide vaadet tulevikule, kriisi kestvusele, teenuste hindadele ja vaidlustele jagavad Ellex Raidla juhtivpartner Ants Nõmper ja TGS Baltics partner Sander Kärson.

Teeme juttu ka ettevõtjatest, keda iseloomustada sõnapaariga „maa sool“, ja nende aitamisest kriisist. Nimelt esitas Eesti Väikeste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) valitsusele ja selle majanduse ekspertgrupile rea ettepanekuid seni abist suuresti puutumata jäänud väike-ettevõtjate toetamiseks majanduslangusest väljumiseks. Tasutud maksude tagastamisest, tagastamatust abist ja vajalikest seadusemuutustest ning muudest mõtetest räägib EVEA president Heiki Rits.

Räägime ka AccelerateEstonia programmi „Tunne oma klienti“ teenuse projekti eestvedaja ja õigusbüroo R.O.S Law Office omaniku Rainer Osanikuga lahendusest, mis aitab finantsettevõtetel ja seeläbi nende klientidel miljoneid kokku hoida.

Samuti teeme Äripäeva ajakirjaniku Allan Rajaveega kokkuvõtte teisipäeval riigikohtus arutlusel olnud II pensionisamba reformi arutelust.

Hommikuprogrammi veavad saatejuht Rivo Sarapik ja uudistetoimetaja Karl-Eduard Salumäe.

Päev jätkub kolme saatega

11.00-12.00 "Triniti eetris". Mängimisele tuleb esmakordselt juunis eetris olnud saade, kus advokaadibüroo Triniti vandeadvokaadid Erki Vabamets ja Siim Maripuu toovad saates näiteid kohtupraktika "pärlitest", mille puhul tekib küsimus, kas kohtud ikka peavad selliste asjadega tegelema või mis näitavad, mille kõige üle saab kohtus vaielda ja millega kohtud peavad tegelema. Lisaks räägitakse saates kummalistest seadustest ja õiguspraagist. Näiteks sellest, kas peab seadustega määrama kindlaks muru maksimaalse lubatava kõrguse. Saadet juhib Aivar Hundimägi.

13.00-14.00 "Juhi jutud". Seekordsest saatest saab teada, miks Eesti tipptegija kriisi üle rõõmustab. Nimel küsisime sel kevadel pandeemia puhkedes ja piirangute saabumise järel Eesti ettevõtjatelt ja juhtidelt, mida head praegune pöördeline aeg kaasa toob. Toomegi kuulajateni need mitukümmend vastust Eesti tippudelt.

Saates saavad sõna näiteks iduettevõtja ja investor Sten Tamkivi, era- ja riskikapitali liidu juht Margus Uudam, aasta iduinvestor ja United Angels VC kaasasutaja Gerri Kodres, Alexela grupi juht Andreas Laane, ehitusettevõtja Raivo Rand, õiguskantler Ülle Madise ja Eesti president Kersti Kaljulaid, samuti mitmed tunnustatud iduettevõtjad nagu Kaarel Holm ja Taavi Rehemägi ning tööõnne uurija ja ettevõtja Tiina Saar-Veelmaa.

Saate pani kokku Rivo Sarapik.

15.00-16.00 "Tegijatelt tegijatele". Saates on külas tunnustatud näitleja Ursula Ratasepp, kes äsja astus sisse Tallinna Ülikooli eripedagoogikat õppima. Kas mitmeid preemiad noppinud näitlejanna tahab tõesti eriala vahetada?

Miks eduka karjääri kõrvalt minna õppima? Mida annab enesetäiendamine mitte just esimeses nooruses? Miks usub Ursula Ratasepp elukestvasse õppesse? Ja, mis peamine, kuidas tagada, et endaga igav ei hakkaks?

Saatejuht on Jaanus Kangur

Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate siit.

Hetkel kuum