Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Maksud lauale, investeeringuid juurde? Valitsus arutab majanduse ekspertkogu ideid
Valitsus asub arutama ideid, mille pakkus välja ekspertidest koosnenud majanduse elavdamise töögrupp.
Valitsus kutsus juunikuus kokku majanduse elavdamise ekspertkogu, et sealsed asjatundjad teeks ettepanekuid, kuidas töökohtade loomisele ja majanduse elavdamisele kaasa aidata. Augustis sai ekspertkogu oma ideed paberile ja esitas valitsusele.
Ehkki ehitussektorit kirjeldatakse sageli kui majanduse vereringet, mille kaudu liiguvad nii investeeringud, tööjõud kui ka areng, siis välismõju survestab kõike üha enam. Viimased aastad on toonud küll teatud stabiilsuse, ent maailmas valitsevad pinged ja ja logistikariskid – näiteks pidevalt muutuv olukord Hormuusi väinas – mõjutavad ka Eesti ehitusturgu. Kuidas ja kui palju aga päriselt?