Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Selle aasta turism on eelmise aasta hale vari
Sellel aastal tuli kevad teisiti ja olukord muutus aprillis, kui majutatud välisturistide arv langes 99% ja Eestisse sõitjate arv 96%, kirjutab statistikaameti juhtivanalüütik Piret Pukk ameti blogis turismisektori ülevaates.
Möödunud aastal ja selle aasta alguses oli majutatud välisturistide ja transpordivahenditega Eestisse reisinute arvude vahel veel sarnane trend, kus Eestisse saabunute arvuga võrreldes ööbis siinsetes majutusettevõtetes umbes 40% reisijatest. Turismihooajal maist septembrini on see osakaal tavaliselt veidi suurem.
Suvi toob kaasa firma- ja pulmapeod, aiavastuvõtud, juubelid, koolilõpud ning muud sündmused, kus soovitakse välja näha viks ja viisakas, kuid tunda end samal ajal mugavalt. Kui veel mõni aeg tagasi tähendas ülikond paljude meeste jaoks midagi jäika, palavaks ajavat ja pitsitavat, siis tänane mood liigub hoopis teises suunas.