Äripäev • 24. jaanuar kell 9:00

Raadiohitid: Tallinna börsi ostunimekiri ja möödunud aasta investeeringud

Äripäeva börsitoimetus ja investor Toomas.   Foto: Andras Kralla

Äripäeva raadio kuulajaid on investor Toomase konverentsi toimumise nädalal enim huvitanud investeerimise teema. Hiljutisi poliitilisi sündmusi arvestades tõusis esile saade valitsusest ja korruptsioonist ning kuulajaid kõnetas ka uue saaresarja “Kiired ja vihased” esimene osa gasellettevõttest.

Nädala populaarseimad saated:

1. Investor Toomase tund. Tallinna börsi ostunimekiri 2021. aastaks

Tallinna börsi ostu- ja müügisoovitusi, aga ka dividendiprognoose tutvustas Swedbanki Baltikumi aktsiaanalüüsi juht Marek Randma.

Marek Randma leidis, et Baltikumi aktsiatest näeb tema analüüsimeeskond suurimat kasvupotentsiaali pangandussektoril ja kõige ettevaatlikum ollakse praegu Tallinki suhtes.

Kuidas põhjendas Randma Tallinki müügisoovitust, millist Balti börsi ettevõtet veel osta soovitatakse, millised on Swedbanki analüütikute prognoosid ja dividendiootus ülejäänud börsifirmadele, saab pikemalt kuulata Juhan Langi juhitud saatest:

2. Investor Toomase tund. Las kõige kõvem "kärbes" näitab oma investeerimistulemused ette

Investor Toomas võtab saates kokku oma 2020. aasta parimad ja halvimad investeeringud.

Samuti tuleb saates juttu sellest, kuidas iduinvestor Madis Müür ja börsikaupleja Marat Kasparov üksteisega parema tootluse üle võistlema läksid. Mida on neil üksteise kohta öelda, seda ütlevad saates tehtud intervjuus.

Saates osalevad börsitoimetuse ajakirjanikud Juhan Lang, Kaspar Allik, Jaan Martin Raik ja saatejuht on Anu Lill.

Kokkuvõtvat investor Toomase saadet saab kuulata siit:

3. Cleantech. Kukemelk: roheralli sai hoo sisse, kuid see on kõigest algus

Saates kuuleb LHV rohefondide loomise põhjustest ja investeeringute suundadest.

Lisaks kõneletakse globaalsest suundumisest rohelise investeerimise vallas ning sellest, mida USA, Hiina ja Euroopa Liidu seatud ambitsioonikad kliimaeesmärgid finantsmaailmas ja reaalelus juba kaasa on toonud ja toomas. Seda teemat avab LHV roheliste ja passiivsete fondide fondijuht Joel Kukemelk.

Lisaks on stuudios Sunly uus finantsjuht Lili Kirikal, kellega võrreldakse riikide rohesektori investeeringuid ning räägitakse taastuvenergia ja cleantech’i trendidest.

Mart Valneri juhitud rohefondide saadet saab kuulata siit:

4. Äripäev eetris. Poliitsahinate eri

Süvariigi vandenõuta sündinud valitsusel on latt eriti madalal, samas lahtisi küsimusi on rohkem kui küll – seda nii korruptsiooniskandaali kui uuel valitsuse teemal.

Saates võttis Äripäeva toimetus pulkadeks lahti kõik, mida teatakse valitsuse sünnist ning korruptsioonikahtlustest. Nii räägiti, mida võiks oodata uuelt valitsuselt, mis mõju avaldab see ettevõtjatele, miks on juhtohjad võtnud endale Mailis Reps ning mis saab edasi valitsusest lahkuvatest ministritest.

Poliitsündmusi lahkasid Äripäeva ja Delovõje Vedomosti ajakirjanikud Meelis Mandel, Kristjan Pruul, Polina Volkova ja Urmas Jaagant.

Kuula saadet siit:

5. Kiired ja vihased. Kogenud müügitreener: see kriis on õppimiseks!

Kriisisituatsioonis muutuvad tugevamad veelgi tugevamaks ja nõrgemad veel nõrgemaks. Koroonakriisi mõjudest rääkis pea poolsada tuhat müügiesitlust teinud Southwestern Consultingu müügi-coach Andrus Albi.

Lisaks rääkis Albi saates sellest, kuidas tema kliendid õppisid kohanema ja uues situatsioonis toime tulema.

Samuti andis ta nõu, kuidas püsida müügivormis, ja rääkis koroonakriisi õppetundidest ning lisaks ka enda müügitöö edust ja kasvust.

Saadet juhib Alyona Stadnik.

Kuula saatesarja "Kiired ja vihased" esimest osa siit:

Hetkel kuum