Hagari maha müünud perekond küpsetab järgmist pagariäri
Lääne-Virumaal tegutsev pagariäri Päts on võtnud endale sihiks kasvada loomulikult ja kohalikult, sest ettevõttes tegutsevad kolm põlve usuvad, et kui oma küla kirikutorni ümber ehitada tugev pereäri, siis nähakse seda ka kaugemalgi.
Fotol perekond Hallik: Toivo Hallik, Kaja Hallik, Heiki Hallik, Linda Tali, Marika Tali ja Anne Hallik.
Foto: Andras Kralla
30 aastat tagasi panid Halliku perekonna pead Anne ja Toivo aluse pagariärile, mille küpsetised kogusid aastaid tuntust kaubamärgi Hagar nime all. Nüüd on Anne ja Toivo aga andnud aastatega kogunenud kapitali üle pojale Heikile ning tütardele Marikale ja Kajale ning nende lastele, kes pühenduvad nii-öelda järgmise põlve kaubamärgi Päts arendamisele ja toetavad ka vanavanemate majutusäri.
OÜ Eesti Leivatööstus ja Ingman gruppi kuuluvad AS-i Hagar omanikfirmad sõlmisid lepingu, millega omandab OÜ Eesti Leivatööstus 100% ASi Hagar aktsiatest, teatasid ettevõtted.
Kuulus ütlus "Mitmekesistamine on kaitse teadmatuse eest" kuulub samavõrd kuulsale investorile Warren Buffettile, kes on korduvalt rääkinud investeeringute hajustamise eelistest enamuse jaoks. Omaha oraakli mõtte sõnastaksin aga veidi teisiti: haridus, uuringud ja hoolikas analüüs kaitsevad meid teadmatuse eest ning võimaldavad teha häid investeerimisotsuseid. Seevastu mitmekesistamine on oluline kaitse nende ettearvamatute sündmuste vastu, mida isegi kõige hoolikamad kalkulatsioonid ei suuda ette näha.