Läbipõlemine pani parima juhi konkursi finalisti Neeme Tammise eluplaani tegema
Aastakümneid ettevõtluses tegutsenud ja tänavune parima juhi konkursi finalist, Hansa Grupi juht Neeme Tammis on end ambitsioonikalt tegutsedes korduvalt läbi põletanud. Neist viimane kord pani allesjäänud elu üle põhjalikumalt mõtlema ja plaani tegema.
Hansa Grupi juht Neeme Tammis on tänavuse parima juhi konkursi finalist.
Foto: Marek Metslaid
Pärnu juhtimiskonverentsi, personalijuhtimise ühingu PARE, tööandjate keskliidu ja Äripäeva korraldatud konkursi finalist Neeme Tammis jagas oma juhtimiskogemust ja õppetunde Äripäeva raadio saates “Juhi jutud”.
Tänavusel parima juhi konkursil kolme parema sekka jõudnud Hansa Grupi juhatuse esimees Neeme Tammis ütles, et hea juhi tööriistakasti võiksid kuuluda paras annus huumorit, positiivne meel ja vastastikune "no bullshit"-suhtumine.
Tänavu esitati Eesti parima juhi konkursile 104 erinevat tippjuhti pea kõikidest ärivaldkondadest. Segastele aegadele omaselt tõsteti sel aastal enim esile inimesi, kes on suurepärased inimeste juhid.
Kuulus ütlus "Mitmekesistamine on kaitse teadmatuse eest" kuulub samavõrd kuulsale investorile Warren Buffettile, kes on korduvalt rääkinud investeeringute hajustamise eelistest enamuse jaoks. Omaha oraakli mõtte sõnastaksin aga veidi teisiti: haridus, uuringud ja hoolikas analüüs kaitsevad meid teadmatuse eest ning võimaldavad teha häid investeerimisotsuseid. Seevastu mitmekesistamine on oluline kaitse nende ettearvamatute sündmuste vastu, mida isegi kõige hoolikamad kalkulatsioonid ei suuda ette näha.