Rainer Saad • 5. aprill 2013 kell 10:14

Viking Line tühistab 40 000 broneeringut

Viking Line ütles enda tänases pressiteates, et reisiparvlaev Isabella on olnud müügis 2012. aasta suvest alates.

Laev pakkus huvi ka mitmetele rahvusvahelistele ettevõtetele ja nüüdseks on laev müüdud Tallink Grupile. Seetõttu on firma sunnitud tühistama 40 000 broneeringut.

Isabella sõitis varem Turu ja Stockholmi vahel, kuni uus Viking Grace ta 2013. aasta jaanuaris välja vahetas. Seejärel asendas Isabella mõned nädalad dokis olnud Amorellat ning pärast seda on laev olnud Turus dokkimist ootamas.

Kuna algselt paistis, et laeva müük ei saa teoks enne suve, plaanis Viking Line tuua Isabella ajutiselt 2013. aasta suveperioodiks Helsingi–Tallinna liinile. See varuplaan langeb nüüd laeva müügitõttu ära.

„On väga kahju, et müümise aeg sattus hooaja algusele sedavõrd lähedale.See tekitab kindlasti probleeme ka meie töötajatele, kes on andnud oma panuse ettevõtte suvise tegevuse planeerimisse ja teostamisse,“ nentis Viking Line’i tegevdirektor Mikael Backman, kes korraldas täna hommikul töötajatele samal teemal infotunni.

Viking Line võtab ühendust kõigi reisi broneerinud klientidega ning vabandabklientide ees olukorraga seotult tekkida võivate ebameeldivuste pärast.

Viking Line’i tegevdirektori asetäitja Jan Hanses ütles Taloussanomille, et Isabellale suvehoojaks pileteid ostnud klientide arvu pole täpselt teada, kuid broneeringuid oli 40 000. 

Hetkel kuum