Aseesimees põgeneb Reformi - vol 2

31. oktoober 2014, 12:02
Koit Brinkmann
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141031/OPINION/141039906/AR/0/AR-141039906.jpg

Ajalool on vahel kombeks korduda. IRL-i aseesimehe Eerik-Niiles Krossi otsus liituda Reformierakonnaga loob paralleeli kunagise Res Publica aseesimehe Jaanus Rahumägi sarnase lahkumisega ja siirdumisega Reformierakonda 2005. aastal, meenutab ajakirjanik Koit Brinkmann.

Rahumäe liikumist on põhjendatud tema solvumisega, et unistused siseministri kohast ei olnud määratud täituma. Kuid väidetavad kokkulepped Reformierakonna „aktsiate hoidja“ Rain Rosimannusega pidasid ja Rahumägi nautis riigikogus aastaid kuulsust nn kapo komisjoni esimehena.

Postimees avaldas äsja foto, millel Rosimannus ja Kross mõne nädala eest ühes söögikohas maailma asju arutavad. Kross teataski täna, et liitub Reformierakonnaga. „Täna on Reformierakond suutnud ära teha põlvkonnavahetuse, mis on ta teinud avatumaks, rõõmsameelsemaks ja tegelikult ka julgemaks,“ teatas ta Postimehele antud intervjuus.

Kui Rahumägi hüppas Reformierakonda, hoiatasid Res Publica omad Rosimannust, et küll näed, selle mehega tuleb veel jama. Rahumägi poliitilise karjääri lõpule aitasid kaasa varjatud rahastamise skandaal koos Robert Antropoviga ning luksusvilla Kreeta saarel. 

Mäletatavasti selgus pankrotistunud reklaamifirma Droom dokumentidest, et Rahumägi ja Antropovi 2007.a riigikogu valimiskampaaniat rahastasid osaliselt erafirmad. Ettevõtete annetused on aga Eestis keelatud. Samuti kirjutas Äripäev 2010.a, kuidas Rahumägi kasutab Kreetal luksusvillat ning kahte sõiduautot.

Tulevik näitab, kuidas läheb Krossil Reformierakonnas, kuid ainest paralleeli tõmbamiseks on siingi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. October 2014, 12:12

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing