Silvester Jürjo • 15. november 2016 kell 4:00

Tallinn konverentsimekaks

Silvester Jürjo  Foto: Erakogu

Konverentsiturism toob riigi majandusele arvestatava lisatulu, seetõttu sobib seda laenurahaga arendada, kirjutab TTÜ magistrand Silvester Jürjo.

Tänase seisuga on selge, et riik võtab oluliste arenguprojektide jaoks laenu. Prioriteetsete arendusvaldkondadena on mainitud infrastruktuuri ning teadust ja haridust. Praegu tundub olevat soodne aeg, et esitada uusi ideid ning koguda nendele ideedele toetajaid.

Päris pikalt on räägitud, et Tallinnas puuduvad võimalused suuremate rahvusvaheliste konverentside pidamiseks kuna pole sobivaid ruume. Võib-olla tuleks kaaluda riigi laenatava raha abil Tallinnasse sobivate hoonete ehitamist koos kogu vajaliku infrastruktuuriga. Tundub, et meie erasektor ei ole nii jõukas, et sellist asja ette võtta. Vastasel juhul oleks konverentsikeskused Tallinnas täna juba olemas. Riigile oleks selline ülesanne palju jõukohasem.

Kui seda plaani ellu viima hakata, siis peavad plaanid olema ambitsioonikad. Tallinn tuleb muuta Euroopas juhtivaks konverentside korraldamise kohaks. Tallinn peaks olema esimeseks kohanimeks, mis kõigile eurooplastele pähe tuleb kui nad soovivad korraldada rahvusvahelist konverentsi.

Laenuraha kasutamine selliste eesmärkide täitmiseks on põhjendatud. Konverentsiturism toob riigi majandusele arvestatava lisatulu. Kui riik on suurim rahaline panustaja, siis oleks loogiline eeldada, et ka suurem osa kasumist läheb tagasi riigieelarvesse. Lisaks konverentside korraldamise eest laekuvale otsesele tulule paraneks hotellide, toitlustusasutuste ning erinevate kaupluste käive. Loodetavasti paraneksid lennuühendused ning vabaneksime Euroopa ääremaa staatusest.

See projekt kujundaks meie riigi mainet, meie kohustus on hoolitseda, et see maine oleks positiivne. Külalised peavad saama isikliku kogemuse Eestist kui eeskujuliku tehnoloogia ning klienditeenindusega riigist. Edasi tehakse meile juba reklaami, ilma et selleks enam märgatavaid kulutusi teha tuleks.

Hetkel kuum