22. detsember 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Mis vaevab sinu selga?

Enam kui pooled töötajatest kurdavad selja ja lülisamba probleemide üle, tööandjad saaksid töötajate tervise heaks palju ära teha, kirjutavad Marti Soosaar ja Britta Aduson (pildil) SportID-st.

Viisime SportID kasutajate seas novembri lõpus läbi uuringu, mille eesmärgiks oli saada ülevaade, millised on tööealiste inimeste sportimisharjumused, kuidas inimesed ise oma kehalise koormusega rahul on ja millisena nähakse tööandja vastutust. 2460 vastanu seas oli 44% mehi ja 56% naisi, 75% istuva- ja 25% liikuva tööstiiliga.

Kõige huvitavam osa meie jaoks oli see, et kuidas ja millisena näevad töötajad oma tööandja vastutust nende tervise osas ja tulemuste põhjal võib öelda, et seda nähakse üliolulisena.

Kas su tööandja saaks aidata, et sa harrastaksid rohkem sporti? 76% vastas küsimusele jaatavalt. Tuletame meelde, et need olid SportID kasutajad, kelle tööandja maksab neile sporditoetust selle keskkonna kaudu – ehk tegemist on pigem eeskujulikuma osaga Eesti ettevõtetest. Kõiki tööandjaid hõlmava küsitluse puhul oleks antud number suure tõenäosusega veelgi suurem.

Kas see tõstaks su silmis tööandja väärtust, kui ta toetaks rohkem sporti ja tervislikku elustiili? Ülekaalukas jah – 94%. Taas kinnitab see sporditoetuse kui kasvava olulisusega motivaatori tähtsust töötajate seas.

Muret tekitava poole pealt saime teada, et 51% töötajatest vastasid, et neil esineb selja või lülisamba probleeme. Naiste seas oli see 56%, istuvat tööd tegevatest naistest lausa 60%.

83% kõigist, kes tunnistasid lülisambaprobleeme, arvasid, et need on tingitud tööalastest teguritest, nagu tööasend, töövahendid või puhkepauside puudumine. Enam kui pooled kõigist töötajatest ja 61% seljavaluga töötajatest arvasid, et tööandja võiks anda rohkem informatsiooni, kuidas selja ja lülisamba probleeme ennetada.

Lõpetuseks küsisime inimestelt lihtsalt, millest nad oma elus tunnevad kõige enam puudust. Vastuseid oli erinevaid, kuid läbiva punase joonena paistis silma puudus ajast ja puhkusest.

Saabuvate pühade valguses saabki soovitada lihtsal aeg maha võtta ja puhata.Tõuse püsti, siruta selga ja võta aega.

Uuring täismahus: tervefirma.ee

Autor: Marti Soosaar ja Britta Aduson

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt