Volvo tegi hipsteritele linnamaasturi

Volvo ideeauto 40.1.  Foto: Volvo
Andres Haabu • 24. juuli 2017 kell 11:26

Volvo puhub üha läheneva kompaktmaasturi XC40 esitluse eel aina enam tuult turunduspurjedesse, aga selle asemel, et auto kohta rohkem infot avaldada, on rootslased keskendunud hoopis tulevase auto ostja kirjeldamisele, teatab autoveeb The Drive.

Volvo teatel pakub XC40 tosinaid värvivalikuid nii interjööris kui ka välimuses ja saavutab nii auto turusegmendis rekordilise “kirevuse, individuaalsuse ja mängulisuse” taseme ja lubab omanikel “oma sissesõiduteel rohkem isikupära näidata”. Auto saab olema “silmapaistev sõiduk silmapaistvale autojuhile.”

Volvo disainiboss Thomas Ingenlath ütles, et XC40 omanikud on huvitatud moest, disainist ja popkultuurist, sageli elavad nad suurtes elavates linnades. "Nad soovivad sõidukit, mis peegeldaks nende iseloomu. Ja XC40 on see auto.”

Et moodsat ja trendikat ostjaskonda ligi meelitada, võtab Volvo appi laia valiku materjale ja värve, mida on inspireerinud "tänavamood, urbanistlik arhitektuur, kõrgema klassi disainerkaubad ja popkultuur", ilmselt ka mürased mustvalged Instagrami fotod Fixie jalgratastest, arvab The Drive. Materjalide ja värvide näidistena esitleb Volvo siseviimistluse tükke, mis peaksid meenutama urbanistliku arhitektuuri ja kartograafia eri aspekte. Varustuse astmed ulatuvad kõige rohkem "moele orienteeritust" kuni rohkem “dünaamilist ja premium-tunnetust” andvateni.

Autoväljaanne The Drive ei saa eelnevatest kirjeldustest eriti aru ja neile ei anna abi ka Volvo turunduslikud ja moekad lähivõtted ilmselt peagi kasutusele tulevatest materjalidest. Ühtlasi tuletab väljaanne meelde Toyota ebaõnnestunud katset turundada sarnastel viisidel oma sõidukeid põnevate ja huvitavatena tänaseks kadunud Scioni kaubamärgi alt.

Juba järgmisel aastal turule jõudev Volvo XC40 peaks üsna varsti oma šikki nägu näitama. Skandinaavlase peamised konkurendid on BMW X1 ja Audi Q3.

Foto: Volvo
Hetkel kuum