Porsche-paradiis: kuidas autotootja fänne aheldab

Foto: Porsche
Andres Haabu • 13. oktoober 2017 kell 10:30

Kellel piisavalt raha, võib Atlantas Porschega sõita ja üha uhkema mudeli vastu vahetada nii palju kui süda lustib.

Porsche kuulutas välja uue teenuse Porsche Passport, mille kasutajad saavad juurdepääsu kuni 22 sõidukile, millega järgemööda ringi sõita. Tundub, et piiranguid pole seatud ka läbisõidule.

Põhipakett maksab 2000 dollarit kuus ja annab juurdepääsu kaheksale variandile, teiste hulgas näiteks Boxster, Cayman S, Macan S ja Cayenne. Premium-versiooni eest tuleb välja käia 1000 dollarit rohkem, aga valikus on lausa 22 sõidukit. Kuigi kokkuvõttes kallim, annab see võimaluse sõita põhimõtteliselt kõigi Porsche mudelitega, mille hulka kuuluvad näiteks 911 ja Panamera. Hinna sees on ka registreerimine, kindlustus ja hoolduskulud.

Liitumiseks on vaja läbida taustauuring ja krediidivõimekuse kontroll. Tasuda tuleb 500 dollarit aktiveerimistasu. Kui kõik see on korda aetud, võib sportmasinasse istuda. Autole pole vaja järgi minna, see toimetatakse otse kliendini.

Kui ühest autost küllalt saab, võib võtta uue: kas samal päeval või suvalisel ajal tulevikus.

Programmi katsetatakse alustuseks Atlantas ja kui see osutub edukaks, laiendab Porsche teenust mujalegi.

Klaus Zellmer, Porsche Põhja-Ameerika juht avaldas rahulolu, et klientideni tuuakse lihtne ja painduv sõidulahendus.

Porsche pole ainus, kes sellist teenust pakub. New Yorgis on võimalik 1500 dollari eest kuus kasutada Cadillaci masinaid. Volvo kavandab sarnast programmi nimega Care, kuid hind pole veel teada.

Hetkel kuum