Saadame Euroopasse üksikkandidaadi

27. veebruar 2014, 09:26

Lähenemas on Euroopa Parlamendi valimised, aga ükski võimalik europarlamenti pääsev partei ei paku lahendust ei  Euroopa ega Eesti probleemidele, kirjutab sotsiaaldemokraat Rein Järvelill oma blogis.

Euroala on kriisist räsitud ja lahendust ei paista kuskilt tulevad. Kriisi ravaimise meetodid ei ole tulemust andnud, küll aga viinud Euroopa stagnatsiooni. Tohutule tööpuudusele (ressursi raiskamine) ning konkurentsivõime langusele pole suudetud leida lahendust. Kasinusmeetmed ja riikide eelarvetasakaalu nõudele rõhumine on andnud ainult negatiivset tulemust.

Kriisi lahenduse võti on tegelikult peidus euro funktsionaalsuse tagamises (või siis eurost loobumises) ja euroala fiskaalpoliitika muutmises. Ükski arvestatav Eesti erakond aga ei taha loobuda kasinusmeetmetesse uskumast. Kõik korrutavad tasakaalus eelarve mantrat, mis ei saagi pakkuda lahendust ning Euroopa majanduse ja heaolu kasvule viimist.

Euroopa Parlamendi valimistega on võimalik murda defitsiidi terroristide võim ja muuta Euroopa poliitikat selliselt, et saaksime ühise majandusruumi viia kasvule, anda inimestele tagasi töö ja osaluse ühiskonnaelus. Kuna Eestis puudub selline partei, kes pakuks toimivat lahendust, siis tuleks Euroopa Parlamenti saata üksikkandidaat, kes näeb reaalset lahendust Euroopa probleemidele.

Hääletaksin sellise üksikkandidaadi poolt, kes:

1) seab Euroopas hetke tähtsaimaks prioriteediks täistööhõive saavutamise; ei ületähtsusta tasakaalus eelarvet;

2) mõistab, et valitsus on raha väljaandja ning valitsuse defitsiit ei kujuta mingit ohtu majandusele;

3) näeb, et pangandustööstuse võimu ja tegutsemisvabadust tuleb oluliselt piirata.

Eesti ja Euroopa vajab alternatiivset valikut.

Allikas: Rein Järvelille blogi

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. March 2014, 15:46
Otsi:

Ava täpsem otsing