Juhan Lang • 13. oktoober 2014
Jaga lugu:

Investorid panustavad jõuliselt Putinile

Vene börsi nigel esitlus pole investoreid veel minema peletanud.
Vene börsi nigel esitlus pole investoreid veel minema peletanud.  Foto: Bloomberg

Fakt, et USA suurim Vene aktsiatele panustav börsil kaubeldav fond Market Vectors Russia ETF (RSX) kaupleb viiendat nädalat miinuses, ei ole Lääne investoreid heidutanud.

Pigem vastupidi. Bloombergi andmetel kanti läinud nädalal fondi juurde 74 miljonit dollarit ja raha sissevool on nüüdseks kestnud juba 10 nädalat. See on pikim taoline periood alates 2008. aastast. Alates juulist on investorid fondi usaldanud 713 miljonit dollarit.

Londonis asuva varahaldusfirma Prosperity Capitali tegevjuht Mattias Westman rääkis uudistekanalile, et Vene börs on väga atraktiivne, kuna aktsiad on äärmiselt odavad. „Ukraina kriis ei lähe halvemaks ja võib isegi minna paremaks,“ ütles Westman.

Market Vectors Russia ETF langes läinud nädalal 4%, 21,26 dollarile ja jäi pidama madalaimale tasemele alates märtsist.

Alates mullu 8. oktoobrist on fondist välja voolanud 225 miljonit dollarit. Selle põhjuseks on eeskätt sõjapinged Ukrainas, kaubandussanktsioonid ja langevad naftahinnad. Samal ajal on Vene rublapõhine Micex aktsiaindeks endiselt maailma arenevate aktsiaturgude seas odavaim, kaubeldes 4,6 korda järgmise 12 kuu eeldatava kasumi juures.

Dollaripõhine RTS indeks on tänavu kukkunud üle 20% ja rubla on samal ajal dollari vastu kukkunud ligemale 19%. Otkritie Capitali aktsiate müügijuht Kirill Yankovski leidis, et on veel küllaga põhjuseid arvata, et turg pole põhja jõudnud ja halvim ootab veel ees. „Kui näeme positiivseid muutusi, mis võivad sanktsioone leevendada, siis võime näha tõsist põrget. Kui ei ole muutusi, pole ka positiivset prognoosi,“ ütles Yankovski.

Täna on Micex kerkinud hoogsalt 2,13% ja RTS on praeguseks tõusnud 2,04%.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt