Juhan Lang • 15. oktoober 2014
Jaga lugu:

Statoil vahetab juhti

Statoili aktsia on ettevõtte kauaaegse juhi Helge Lundi lahkumisele esialgu reageerinud valuliselt.
Statoili aktsia on ettevõtte kauaaegse juhi Helge Lundi lahkumisele esialgu reageerinud valuliselt.  Foto: Bloomberg

Norra naftahiiu Statoili tegevjuht Helge Lund lahkub pärast ettevõtte tüüri juures viibitud 10 aastat ja asub Briti gaasifirma BG Group etteotsa.

Statoil nimetas ettevõtte uueks presidendiks ja tegevjuhiks Eldar Saetre. Ettevõtte teatel ootavad lahkuvat juhti kopsakad kompensatsioonid.

Muu hulgas saab ta 1,88 miljonit eurot ehk esimese viie aasta põhipalga ja ühekordse ümberasumistoetuse, mille puhasväärtus võib maksimaalselt küündida 603 209 euroni.

Statoili läinud aasta aruande järgi teenis Lund 13,8 miljonit Norra krooni ehk 1,65 miljonit eurot lisahüvitist.

Lund kommenteeris ametlikus teates, et ta oleks võinud veel mõnda aega jätkata, ent kõige jaoks on oma aeg. „Uuendused on tähtsad nii minu kui Statoili jaoks. Jõudsin järeldusele, et aeg on muutusteks küps. Mul on nii motivatsiooni kui energiat võtta vastu uus väljakutse ja leidsin, et see võimalus on õige,“ selgitas Lund.

Statoil juhatuse esimees Svein Rennemo ei olnud eksjuhi tegevust kommenteerides kiidusõnadega kitsi ning märkis, et Lundi juhtimisega muutus firma oluliselt tugevamaks, paranes ohutustase ja ettevõte näitas olulist rahvusvahelist kasvu.

Naftakontserni aktsia on täna Oslo börsil uudisele reageerinud 2,48% langusega.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt