Raido Neemre • 23. oktoober 2014 kell 18:29

Venemaa kasutab jätkuvalt McDonaldsit USA-le kättemaksmiseks

McDonalds  Foto: Bloomberg

Peale USA poolt Venemaale rakendatud sanktsioone Ukraina annekteerimise eest, ei näi Venemaa ametnike huvi McDonaldsite suhtes vähenevat, vahendab Business Insider.

Sellest ajast saadik, kui riigi tarbijakaitse alustas 451 Venemaal asuva kiirtoiduketi restorani inspekteerimist, on neist suletud 10.

Restoranide sulgemine, kvaliteedi-kontrolli skandaal Hiinas ning karmim konkurents USAs on ettevõttele põhjutanud kohutavad kolmanda kvartali majandustulemused.

McDonaldsi hädad said alguse augustis, kui Venemaa toiduohutuse amet saatis ametnikud uurima enam kui 200 restorani üle riigi, süüdistades kiirtoiduketti klientide petmises.

Kohalik meedia on McDonaldsi restoranide sulgemist käsitlenud, kui kättemaksu Lääne sanktsioonide eest, mis Venemaa niigi kehvale majandusele veelgi halvavamalt on mõjunud.

McDonalds aga märkis, et kaebab oma restoranide sulgemisotsused kohtusse. “Me teeme kõik, mis võimalik, et jätakata oma ettevõtte edukat käekäiku Venemaal,” märkis ettevõte oma pressiteates.

Restoranide sulgemine ei ole ettevõtte jaoks aga ainus peavalu. Firma kliente on trahvitud tuhandete dollarite ulatuses Happy Meali mänguasjade illegaalse müügi eest.

McDonalds on aga öelnud, et Venemaa võimud otsivad võimalusi keelustada mõned toiduketi klassikalised tooted nagu juustuburgerid ja piimakokteilid, süüdistades ettevõtet toiduainete toiteväärtuse kohta valetamises.

Ettevõte on Venemaale palju investeerinud alates oma esimese restorani avamisest 1990. aastal. Praegusel hetkel on annab kiirtoidukett Venemaal tööd  39 000 inimesele.

McDonalds plaanib Venemaal oma tegevust 2015. aastal laieneda, avades üle 60 uue restorani Siberi piirkonnas ja andes sellega tööd 15 000 inimesele.

 

Hetkel kuum