Juhan Lang • 6. november 2014 kell 11:18

Arco käive kukkus kolm korda

Arco Vara juhil Tarmo Sillal seisab ees pikk tee aktsionäride usalduse võitmiseks.  Foto: Eiko Kink

Kinnisvarakontserni Arco Vara käive kukkus kolmandas kvartalis pea kolm korda, 1,2 miljonile eurole. Ettevõtte puhaskasum kahanes mullusega võrreldes 100 000 euro võrra 0,4 miljonile eurole.

Arco Vara 9 kuu käive oli 3,3 miljonit eurot ehk 5,4 miljonit eurot vähem kui läinud aastal. Ettevõtte kolme kvartali ärikasum oli 1,1 miljonit eurot ja puhaskasum 0,4 miljonit eurot, aasta varem olid samad näitajad vastavalt 2,3 miljonit eurot ja 1,6 miljonit eurot.

Ettevõtte juhtkonna ehk Tarmo Silla teatel on kasuminäitajate halvenemine tingitud eelkõige arendusdivisjoni müügitulu ajutisest langusest.

Ta märkis, et käesoleval aastal on kontsern teeninud raha teenindusdivisjoni tegevusest ja Madrid Blvd hoone rendist. „Kolmanda kvartali müügitulemus ja puhaskasum vastavad seetõttu kasinatele ootustele ja on hädavajalikuks vahe-etapiks arendusdivisjoni taaskäivitamisel,“ selgitas ta börsiteate vahendusel. Ta nentis, et arendustegevuse taaskäivitamine 2013. aastal hakkab alles nüüd vilju kandma, lisades, et neljandas kvartalis algab ka valmis ehitatud korterite müük Riias ja Sofias.

2014. aasta esimese 9 kuuga müüdi kontserni poolt arendatavates projektides 4 korterit ja 4 krunti, mullu samal perioodi müüdi 55 korterit ja äripinda ning 4 krunti. Tänavu kolmandas kvartalis müüdi üks korter ja 4 krunti. Mullu müüdi 19 korterit ja äripinda ning 2 krunti.

Sild teatas äsjaavaldatud börsiteates, et hoiab kontserni 2014. aasta käibeprognoosi tasemel 9 miljonit eurot ja tõstab kasumiprognoosi 0,9 miljonile eurole.

Veel tuuakse välja, et kolmandas kvartalis õnnestus saavutada Tallinnas, Paldiski mnt 70c detailplaneeringu kehtestamine. Neljandas kvartalis algab Sofia ja Riia korterite müük ning Paldiski mnt 70c projekteerimistööd.  

Et kolmandas kvartalis õnnestus aktsiaemissiooniga loodetud 3,5 miljoni euro asemel kaasata ainult 1,3 miljonit eurot, on Silla teatel kaasatud vabast rahast enamus arvestatud Paldiski mnt 70c arendusprojekti arendamiseks ning Madrid Blvd hoone laenu põhiosa tagasimakseks suunatakse 0,25 mln eurot.

Arco Vara aktsia on tänavu Tallinna börsil kukkunud 35,71%, 0,90 eurole.

Hetkel kuum