Raido Neemre • 2. detsember 2014
Jaga lugu:

Börs: Autotootjad lükkasid turge kõrgemale

Automess
Automess  Foto: Bloomberg

USA turud olid täna tõusuteel. Dow Jones lõi uusi rekordeid, kuna investoreid rõõmustasid oodatust paremad müüginumbrid Fordi, General Motorsi ja Fiat Crysleri poolt.

“Hoolimata tarbijate kindlustunde mõningasest nõrkusest kulutavad inimesed jätkuvalt raha,” sõnas J.P. Morgan Funds globaalse turu analüütik David Lebovitz automüügi tulemuste kohta. 

Autode müüginumbrid viitavad sellele, et majanduse hoog püsib teel ning liigub edasi,” sõnas Rockwell Global Capitali turuanalüütik Peter Cardillo.

Chevron ja  Exxon Mobil tegid enam kui 2,3% kasvu. Biogen Idec kasvas 7,1%, mis oli suurim kasv S&P 500 ettevõtete hulgas. Biogeni ravim BIIB037 läbis edukalt katsetused Alzheimeri tõve raviks. 

Energia hinnad kukkusid taas; toornafta jaanuari futuurid kukkusid 1,02 dollarit ehk 1,5% 67,95 dollarile barreli eest.

“Nafta hind on kahe otsaga mõõk,” sõnas Lebovitz, sõnades, et naftatootjate jaoks ei ole langus muidugi hea. 

“Kuid mündi teine pool on see, et tarbijate jaoks on see positiivne, kuna madalamad naftahinnad tähendavad odavaid kütusehindasid ning tarbimisel põhinevas majanduses on see tarbijate kulutuste seisukohast vaid hea,” sõnas Lebovitz. 

Dow Jones tegi 0,57% tõusu, lõpetades päeva 17878,01 punktil. S&P 500 kasvas 0,64%, sulgudes 2066,53 punktil. Nasdaq tegi 0,60% tõusu ning lõpetas päeva 4755,81 punktil. 

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt