Juhan Lang • 5 märts 2015

Hiina suhtub tulevikku pessimistlikult

Li Keqiangi hinnangul seisab Hiina majanduse ees ridamisi väljakutseid.  Foto: epa

Sarnaselt USA börsidele lõpetasid Aasia börsid viimase kauplemispäeva valdavalt miinuses ning Hiina langetas oma tänavuse sisemajanduse kogutoodangu (SKT) kasvuprognoosi 7% peale.

Hiina peaminister Li Keqiangi neljapäeval parlamendile avaldatud prognoos viitab sellele, et mullu viimase 24 aasta tagasihoidlikumat kasvu näidanud riigi majandus aeglustub veelgi.

Peaminister märkis, et viimase kahe kümnendi kiiremat kasvu nautinud majandus seisab nüüd silmitsi uue normaalsusega. Lisaks sellele on valitsuse 3% inflatsioonieesmärk kaugel reaalsest kasvutempost.

Hiina majandus kasvas mullu 7,4%, pärast seda kui Keqiang oli kasvueesmärgiks seadnud ligemale 7,5%. Hiina sisemajanduse kogutoodang kasvas nii 2012. kui 2013. aastal 7,7% ja kuni 2010. aastani oli kolmel kümnendil enne seda majandus kasvanud keskmiselt enam kui 10%, kirjutab Financial Times.

Newedge Singapore'i tegevdirektor Fraser Howie rääkis CNBC uudistekanalile, et tõenäoliselt võib tulevikus oodata mitmeid lisastiimuleid, mis on omakorda positiivne turgudele.

Hiina Shanghai Composite indeks langes eile 0,95%, Hongkongi Hang Sengi indeks kukkus 1,11% ja jaapani Nikkei lõpetas päeva 0,26% plussis.

USA turud kukkusid eile teist päeva järjest.

Hetkel kuum