investor Toomas • 18. märts 2015 kell 10:04

Investor Toomas: võtsin kasumit

Investor Toomas võttis lõhekasvataja aktsiatest kasumit.   Foto: Anti Veermaa

Täna otsustasin, et võtan kasumit Norra lõhekasvataja Leroy Seafood aktsiatest ning müüsin 200 aktsiat maha.

Müüsin 200 aktsiat hinnaga 244,5 Norra krooni aktsia. Kasumit sain aktsiate müügist 13 700 krooni, mis on tänast euro kurssi arvestades 1550 eurot. Tehingu kogusummaks oli 48 900 krooni ehk 5545 eurot. Swedbanki vahendusel tehtud tehingu komisjonitasuks oli 123,61 krooni ehk 14 eurot. Saadud vahendeid ei kavatse ma kindlasti turvaliselt pangakontole parkida, vaid otsin uusi võimalusi raha paigutamiseks.

Sihikul teine Norra firma

Arvestades praeguseid trende, olen enda huviorbiiti võtnud samuti ühe Norra börsifirma, mille käekäiku olen juba üle kuu jälginud. Homme avaldab see firma eelmise aasta tulemused ja loodetavasti koorub sealt parem selgus, kuidas ettevõttel hetkel läheb. Mis firmaga tegemist on, annan õige pea teada, kui olen investeerimisotsuse ära teinud.

Otsustasin võtta Leroy aktsiast kasumit, kuna aktsiahind oli ostuhinnast (keskmine soetushind 176 krooni) üsna tublisti ülespoole tulnud. Mõtlesin, et võiks pisut kasumist sisse kasseerida, kuid jätta 400 aktsiat veel alles. Leroy puhul on tegemist ka dividendiaktsiaga ning mai teises pooles saab dividende 12 krooni aktsia kohta. Arvestades senist olemasolevate aktsiate hulka, on oodata üle 500 euro dividende.

Leroy aktsiaga on mul hästi läinud. Esimese portsu ostsin 2013. aasta novembris, teise portsu sama aasta detsembris ning kolmanda osa eelmise aasta jaanuaris. Aktsia on järjepidevalt üles läinud. Jaanuari keskpaigas käis aktsiahind ka 293 kroonil, mis on umbes 20 protsenti rohkem tänasest 245kroonisest hinnast.

Tulemused alla ootuste

Leroy neljanda kvartali tulemused petsid analüütikute prognoose, kuna lõhekasvataja käive ja kasum jäi ootustele alla. Leroy ärikasum neljandas kvartalis oli 435 miljonit Norra krooni ehk 10 miljonit enam kui mullu samal perioodil, kuid jäi tublisti alla Reutersi analüütikute konsensusele, kes ootasid 463 miljoni krooni suurust ärikasumit.

Ettevõttele on mõju avaldanud Venemaa-poolsed sanktsioonid, mis on vastuseks lääneriikide sanktsioonidele Venemaa suhtes. Seetõttu otsustaski Venemaa kehtestada impordikeelu lääne kaupadele, sealhulgas ka Norra lõhekasvajatele.

Leroy tegevjuht Henning Beltestad ütles Vene turu kohta, et paranemisele lootma ei saa jääda ning ettevõte on muutmas strateegiat, saamaks Vene turust järk-järgult vähem sõltuvaks. Samuti otsitakse tema kinnitusel pingsalt alternatiivseid turge. Beltestadi sõnul on nõudlus kvaliteetsete mereandide vastu kõrge ja trendid näitavad selget suundumust turgudel kasvavast isust värskete toodete järele.

Hetkel kuum