Raido Neemre • 25 märts 2015

Kuld võtab tuure üles

Foto: EPA

Kulla hinnad tegid peale USA Tarbekaupade Futuuride Komisjoni (CFTC) värskelt avaldatud andmeraportit suure tõusu.

CFTC andmetel olid vahetult enne Föderaalreservi kohtumist eelmisel nädalal kullavarud viimase nelja kuu kõrgeimal tasemel, vahendab Bloomberg.

Kuld rallib juba viiendat päeva, mis on pikim kasv alates 2014. aasta algusest.

“Kuigi Föderaalreserv minetas oma eelmise nädala avalduses väite, et nad kavatsevad olla kannatlikud rahanduspoliitika normaliseerimisega, lisas Yellen, et Föderaalresev ei ole ka “kannatamatu”. Yellen viitas praegusele inflatsiooni nõrkusele ja USA dollari tugevusele.

Optimistlikud Saksamaa andmed ja oodatust nõrgemad USA kestvuskaupade andmed aitasid väärismetalli hinnal eile tõusta ligi 1197 dollarile untsi eest. Kulla hinda tõstis ka see, et kullavarude tase on tõusnud ning prognoositakse, et hinnad hakkavad peagi langema.

CFTC andmed näitavad, et esimesel kahel märtsikuu nädalal olid kullavarud kõrgeimal tasemel alates detsembrist, millele järgnes ka kullahindade tõus.

Kullavarud jõudsid 17. märtsiks 15 miljoni untsini, mis on 85% kõigi aegade suurimast varust.

“Hiljutised Föderaalreservi poolsed suunitlused on kulla jaoks sõbralikumad kui varasemad ootused ning me usume, et kasv jätkub meie ühe kuu hinnasihini, milleks on 1200 dollarit untsi eest,” sõnas UBS-i globaalne väärismetallide analüütik Edel Tully.

“Kuniks just midagi märkimisväärset ei juhtu, usume me jätkuvalt, et turg jätkab nendel tasemetel tugevnemist; meie kolme kuu hinnasiht on 1170 dollarit untsi eest,” lisas ta.

Hetkel kuum