Juhan Lang • 21. aprill 2015 kell 13:14

Mark Mobius: aeg USA aktsiatest vehkat teha

Mark Mobius peab suursoosikuks Hiina börsi.  Foto: Bloomberg

Veteraninvestor Mark Mobius soovitab investoritel USA aktsiaturgude asemel pöörata pilgud arenevatele turgudele.

Investeerimisguru hoiatas, et USA börsifirmade majandustulemused võivad pettumuse valmistada. Templeton Emerging Markets Groupi juhatuse esimees nentis CNBC-le antud intervjuus, et USA majanduse taastumine on endiselt algstaadiumis ja praegu on valitsuse surve ettevõtetele väga suur.

„Alustuseks vihkavad nad panku, nii et pangad pole võimelised andma ettevõtetele abi, mida need tõesti vajavad,“ rääkis ta. „Selle tulemusena on ettevõtted raha säilitanud ja aktsiaid tagasi ostnud. See ei aita tulemusi parandada. Seega ei ole kasvu tegelikult olemas, välja arvatud tehnoloogiasektoris.“

Mainekas fondijuht tõdes, et ehkki globaalse haardega USA ettevõtted võivad investorile siiani võimalusi pakkuda, kaldub kaalukeel üha rohkem arenevate turgude poole. Tänavu on arenevad turud näidanud USA võrdlusindeksites kordades paremaid tootlusi. Kui 500 USA suuremat ettevõtet koondav S&P 500 aktsiaindeks on aasta algusest kerkinud 2%, siis arenevate turgude käekäiku jälgiv MSCI Emerging Markets indeks on rallinud 8,5%.

Mobius ennustab börsitõusu mitmele Aasia turule, soosikute hulgas on Hiina, Indoneesia, Tai ja Taiwan. Samuti leiab ta, et regioon on USA Föderaalreservi intressitõusu vastu hästi positsioneeritud.

„USA intressimäärade tõusul ei ole ülejäänud maailmale suurt mõju, sest muu maailm suurendab oma baasraha hulka,“ märkis Mobius, vihjates Euroopa ja Jaapani keskpankade kvantitatiivse lõdvendamise programmidele.

Hetkel kuum