Birjo Must • 14. mai 2015 kell 7:15

Euroopa aktsiad langevad kolmandat päeva

Börsid Euroopas jätkavad langust.   Foto: EPA

Eilsed uudised euroala majanduskasvust börsidele rõõmuhõiskeid ei toonud ning aktsiad jätkavad ka täna langemist.

Täna hommikul on Euroopa aktsiaindeksite futuurid langenud, mistõttu võivad ka aktsiad jätkata viimaste päevade langustrendi. Euro Stoxx 50 indeksi futuurid langesid varahommikul Londonis 0,4%, 3506 punktile. Viimase kahe päeva jooksul on peamiselt Saksa aktsiad vedanud alla ka Stoxx Europe 600 indeksit, kuna võlakirjade tootlsued rallivad ja euro tugevneb. Ülespoole rühivad nii Saksamaa, Hispaania kui ka Itaalia 10-aastaste riigivõlakirjade tootlused.

Stoxx Europe 600 indeks on aprillis saavutatud rekordtasemelt tulnud tänaseks alla 4,5%, mis teeb tänavu aasta ralliks 15%. Saksa aktsiaindeks DAX on oma tänavuselt tipptasemelt põrganud tagasi juba 8,3%.

Investorid ootavad endiselt, mis saab Kreeka võlgadest ja läbirääkimistest võlausaldajatega. Asjaga kursis olevad inimesed on välismeediale rääkinud, et Euroopa Keskpangale valmistab aina enam muret Kreeka valitsuse ja sealse keskpanga ametnike vahelised erimeelsused. Eile avaldatud andmed näitasid, et Kreeka majandus kahanes esimeses kvartalis aastataguse ajaga võrreldes ja see teeb võlausaldajate jaoks olukorra veelgi kehvemaks.

USA aktsiaturgudel eile suuri liikumisi ei olnud ning hinnatasemed jäid praktiliselt samaks. Standard & Poor’s 500 indeks langes vähem kui 0,1%, 2098 punktini. Indeksi jaoks oli tegemist kolmanda languspäevaga järjest – nii ei ole juhtunud kuus nädalat. Dow Jonesi indeks odavnes samuti vähem kui 0,1% ja lõpetas päeva 18 060 punktil. Nasdaq Composite indeks tõusis 0,1%. Eile vahetas USAs omanikku 6,2 miljardit aktsiat, mis on kolme kuu keskmisest 3,7 protsenti madalam.

Aasia börsid tammusid täna kas paigal või langesid veidi. Jaapani Nikkei 225 indeks on langenud 0,98% ja India Sensex 30 indeks 0,41%. Hongkongi Hang Seng indeks püsis paigal ning Shanghai Composite indeks tõusis 0,07%.

Toornafta hind langes eile veidi. Täna maksab WTI toornafta barrel 60,27 dollarit ja Brenti toornafta barrel 66,63 dollarit.

Hetkel kuum