Raido Neemre • 20. mai 2015 kell 17:12

Prantsusmaa sai IMFilt liigse laristamise pärast pragada

Prantsusmaa president Francois Hollande peab tagasivalimiseks suutma luua piisavalt töökohti.  Foto: EPA

IMF hoiatas Prantsusmaad, et riik peab vähendama valitsuse kulutusi ja võlataset, samuti võtma midagi ette oma suure töötusemääraga, vahendab CNBC.

IMF sõnas oma viimases Prantsusmaa kohta antud hinnangus, et kuigi riigi puhul on märgata lühiajalist paranemist, esineb siiski liigselt struktuurset jäikust.

“Prantsusmaa fundamentaalsete majandusprobleemidega toimetulekuks on vaja teha jätkuvalt pingutusi. Riigi probleemide hulka kuuluvad kõrge töötus, madalal majanduskasv ning rekordiliselt kõrged avalikud kulud,” kirjeldas IMF.

IMF märkis, et niigi kõrged ja üha kasvavad valitsuse kulutused on olnud Prantsumaa fiskaalprobleemide juur juba aastakümneid.

Hoiatus tuleb ajal, mis on eurotsooni jaoks turbulentne. Jätkuvalt on murepilv Kreeka kohal, mis võib ühel hetkel muutuda maksejõuetuks ning see omakorda avaldaks laiemat mõju kogu regioonile.

Prantsusmaa president Francois Hollande on pidevalt lubanud alandada töötusemäära, mis märtsis oli Eurostati andmetel 10,6%. Asi on nii tõsine, et Holland on lubanud mitte uuesti kandideerida 2017. aasta valimistel kui ta ei suuda rohkem töökohti luua.

 

Hetkel kuum