Rainer Saad • 3. juuni 2015 kell 9:39

Austraalia majandus kasvas oodatust kiiremini

Börs  Foto: Bloomberg

Austraalia majandus kasvas esimeses kvartalis oodatust kiiremini, kuid Sydney aktsiaturg langes ligi üks protsent.

Austraalia esimese kvartali majanduskasv oli 2,3 protsenti, mis on rohkem kui analüütikute oodatud 2,1 protsenti. Vaatamata sellele sulgus Sydney börs kahe nädala põhjas.

Hiina Shanghai börs langes 0,01%, kuigi mai ostujuhtide indeks kerkis aprilli 52,9 punktilt 53,5 punktini. Näitarv üle 50 punkti taseme tähendab kasvu. Hongkongi Hang Seng tõusis 0,7 protsenti. Jaapani börsiindeks Nikkei 225 langes 0,35%, Lõuna-Korea Kospi 0,74%.

Euroopa suurematel börsidel pole täna enne Euroopa Keskpanga kohtumist suuremaid muutusi toimunud. Saksa börs on tõudnud 0,4%, Londoni börs on 0,01% miinuses, Prantsuse börs on 0,03% üleval.

Tähelepanu keskmes on taas Kreeka, kes peab reedel Rahvusvahelisele Valuutafondile maksma 300 miljonit eurot. Kahtluse all on see, kas Kreeka suudab selle summa õigeks ajaks ära maksta.

Eile teatasid Saksa autotootjad BMW, Daimler ja Volkswagen enda maikuu automüügi numbrid USAs. BMW müük kasvas 4,7%, Mercedesel 11% ja Volkswagenil 8%. Kuigi Daimleri aktsia oli kergelt miinuses, kauplesid BMW ja Volkswagen ligi 1% üleval.

Hetkel kuum