Juhan Lang • 16. oktoober 2015 kell 6:15

Nordecon sõlmis uhke lepingu

Nordeconi ehitustööd.  Foto: Raul Mee

Nordecon AS ja Riigiressursside Keskus OÜ sõlmisid lepingu uue lao- ja tootmishoone ehituseks Liiva Keskusesse Tallinnas Kalmistu teel.

Tööde lepinguline hind on ligikaudu 8 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustööd algavad veel sel kuul ning lõpevad järgmise aasta augustis.

Nordeconi juhatuse liige Avo Ambur lausus pressiteate vahendusel, et Liiva Keskus kui Tallinna kesklinnale lähim ja hea ligipääsuga logistikapark on pika ajalooga tuntud koht, mistõttu peaks ka uus laohoone olema tulevastele üürnikele piisavalt atraktiivne. „Lisaks heale asukohale toetavad hoone kasutusmugavust ka laologistikast lähtuv planeering ning energiatõhusus.“

Amburi sõnul on Kalmistu tee 26e kerkiva kahekorruselise hoone suletud brutopind ligikaudu 20 000 ruutmeetrit. Hoone põhifunktsioonid on nii ladustamine kui ka tootmine. Hoone on jagatud eri suurusega omavahel ühendatud sektsioonideks, mis võimaldab üürnikel kasutusse võtta ruume vastavalt vajadusele vahemikus 900-19 000 ruutmeetrit.

Lao- ja tootmisruumide kõrgus on sõltuvalt korrusest 4,6 meetrit ja 9 meetrit. Lisaks on eraldi korrusel ligi 900 ruutmeetrit büroo- ja olmeruume, mida saab samuti kasutusele võtta eri suurusega plokkide kaupa, seisab pressiteates.

Hetkel kuum