Rainer Saad • 18. november 2015 kell 7:32

Vene suurpank: tuleme sanktsioonidega veel toime

VTB pank  Foto: Reuters

Vene suurpank VTB teatas, et Lääne sanktsioonidega suudetakse toime tulla veel mõni aasta.

„Me oleme esimese šoki üle elanud, nüüd oleme nendega juba harjunud,“ viitas VTB juhatuse esimees Andrei Kostin sanktsioonidele. „Kuigi meie pangale on avaldunud ka negatiivseid mõjusid, eriti rahvusvahelisel laenuturul ja aktsiaturgudel, oleme saanud riigilt olulist tuge,“ ütles ta CNBC-le.

VTB on varade poolest Venemaa suuruselt teine pank ning juulis kaasati pank 5 miljardi dollari suurusesse ümberkorraldusprogrammi, mille eesmärk oli majanduse aeglustumisel innustada laenamist.

Vene majandusele on olulist mõju avaldanud Lääne sanktsioonid, madal nafta hind ning rubla nõrgenemine. Selleks aastaks prognoositakse Vene majandusele 3,8protsendist langust.

VTB teenib 90% oma tuludest Venemaalt ja seetõttu pole sanktsioonid panka nii oluliselt mõjutanud. Samas on Kostin seda meelt, et kui sanktsioonid jäävad püsima, pole VTB väljavaated enam nii head.

„Me tuleme sanktsioonide all toime veel mõne aasta. Praegu on olukord hea, kuid tulevik on ettearvamatu,“ lisas ta.

Kolmanda kvartali puhaskasumiks teenis VTB 6,2 miljardit rubla (u 90 miljonit eurot), samas kui analüütikute konsensus kasumile oli 3,8 miljardit rubla.

Hetkel kuum