Kadi Neemre • 2. detsember 2015 kell 20:33

Börs: nafta hinna langus tiris turud kaasa

Foto: EPA

USA turud olid täna languses, mis tulenes sellest, et nafta hind kukkus alla 40 dollarit barreli eest ning Föderaalreservi raporti kohaselt näitas tööstussektor nõrku tulemusi.

Aktsiate mahamüümine algas peale Föderaalreservi juhi Janet Yelleni kõnet, kus ta kinnitas Föderaalreservi plaani tõsta keskpanga 16. detsembril toimuval kohtumisel intressimäärasid, kuid märkis, et Föderaalreservi otsus sõltub siiski majandusandmetest.

Analüütikute sõnul mõjutas turge ka Californias toimunud massitulistamine.

Wunderlich Securities analüütik Art Hogan sõnas, et turg oli tänu eelmisel kuul Pariisis toimunud terrorirünnakuid närviline. Samas ei olnud mingeid tõendeid, nagu Californias toimunud tulistamine oleks oleks olnud terroriakt.

“Inimesed korrigeerivad oma positsioone ning vähendavad enne Euroopa Keskpanga kohtumist ja reedest tööraportit oma riske,” sõnas FBN Securities turuanalüütik Jeremy Klein.

Ta märkis, et mõned analüütikud on mures Euroopa Keskpanga neljapäeval tehtava otsuse üle, mis ei pruugi olla turgude jaoks piisavalt ergutav.

Energia kukkus täna enam kui 4% ning juhtis kõik S&P 500 langusesse. Chevron, Exxon Mobil ja Goldman Sachs olid Dow Jonesi suurimad kukkujad.

USA toornafta kukkus 4,6% ning barreli hinnaks kujunes 39,94 dollarit ehk esimest korda üle kolme kuu jooksul alla 40 dollari piiri.

Nädalane toornafta varude analüüs näitas ootamatut 1,2 miljoni barreli suurust kasvu.

Kuld kukkus 9,7 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1053,80 dollarit.

Dow Jones kukkus 0,97% ning sulgus 17715,65 punktil. S&P 500 sulgus 1,10% languses ning lõpetas päeva 2079,51 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,54% languses ja sulgus 5123,22 punktil.

 

Hetkel kuum