Mait Kraun • 4. jaanuar 2016 kell 18:59

Brasiilia majandust ähvardab 100 aasta suurim langus

Brasiilia lipp  Foto: EPA

Prognoositakse, et Brasiilia majandus kahaneb oodatust rohkem. Riiki on tõenäoliselt tabanud üle saja aasta suurim majandussurutis, vahendab Bloomberg.

Ladina-Ameerika suurim majandus langeb prognooside kohaselt alanud aastal 2,95 protsenti, selgub keskpankade korraldatud 100 majandusteadlase küsitlusest. Varem prognoositi 2,81protsendilist langust.

Analüütikud on oma prognoose vähendanud juba 13 nädalat järjest. Lisaks langes Brasiilia majandus nende hinnangul 2015. aastal 3,71 protsendi võrra.

Brasiilia valitsus ja keskpank pole kiiret inflatsiooni kontrolli alla saanud, sest intresside tõstmine tähendaks majandusaktiivsuse survestamist. Rahandusminister Nelson Barbosa pakkus välja kasinusmeetmed, mis peaks riigieelarve olukorda ja Brasiilia krediidireitingut parandama. Paljud aga ei soovi kulude vähendamist ja see takistab meetmete kasutuselevõttu. Valitsuse tööd segab ka mitu korruptsiooniskandaali.

„Võtame nüüd arvesse, et olukord võib väga halvaks muutuda,“ ütles Haitongi ökonomist Flacio Serrano.

Viimati langes Brasiilia majandus kaks aastat järjest 1930-1931. Kui 2015. ja 2016. aasta prognoosid täide lähevad, oleks Brasiilia silmitsi suurima majanduslangusega alates 1901. aastast.

 

Hetkel kuum