Mait Kraun • 29. veebruar 2016 kell 19:04

Nigeeria vallandas 23 000 "fantoomtöötajat"

Nigeeria president Muhammadu Buhari  Foto: EPA

Nigeeria on eemaldanud riigi palgalt 23 846 töötajat, sest auditi käigus selgus, et neid ei eksisteeri, kirjutab CNN Money.

„Fantoomtöötajatest“ loobumine säästab Nigeeria valitsusele iga kuu 11,5 miljonit dollarit, teatas riigi rahandusministeerium.

Korruptsioonivastane audit kasutas pankadelt saadud kinnitusnumbreid, et tuvastada pettused. Audiitorid on seni kontrollinud umbes kolmandikku Nigeeria 1,2 miljonist avaliku sektori töötajast. Nad on avastanud, et 7,6 protsenti nendest ei eksisteeri või saavad erinevate nimede all mitmekordset palka.

Ametivõimud tahavad auditi lõpetada enne selle aasta lõppu. Valitsus püüab nüüd kustutatud töötajatele makstud raha pangakontodelt kätte saada.

Korruptsioonivastane kampaania käivitas Nigeeria president Muhammadu Buhari, kes valiti riiki juhtima eelmise aasta mais.

Pettused on Nigeerias äärmiselt levinud. Transparency Internationali korruptsiooniindeksis on Nigeeria 168 riigi seas alles 138 kohal. Organisatsiooni sõnul selgus riigis läbi viidud küsitlusest, et 85 protsenti nigeerlastest arvab, et korruptsioon on viimastel aastatel kasvanud.

Valitsus loodab, et korruptsioonivastane võitlus aitab eelarve puudujääki vähendada. Palkade peale kulub Nigeerias kokku 40 protsenti riigieelarvest.

Nigeeria on Aafrika suurima majandusega riik. Nafta hinnalangus on riigile aga väga kehvasti mõjunud. Naftasektor moodustab Nigeeria SKP-st 35 protsenti ja valitsuse tuludest 75 protsenti.

 

Hetkel kuum