Rainer Saad • 29. märts 2016 kell 10:45

Tallinna börs: LHV tulek suurepärane uudis

Tallinna börsi juht Rauno Klettenberg  Foto: Eiko Kink

Tallinna börsi juht Rauno Klettenberg ütles, et kuna Balti börsidel IPOsid eriti tihti ei toimu, on LHV börsile tulek suurepärane uudis.

„LHV Groupi tänahommikune ametlik teade teha aktsionäride üldkoosolekule ettepanek aktsiate avalikuks pakkumiseks ning seejärel aktsiate noteerimiseks börsil on loomulikult väga rõõmustav," ütles Klettenberg.

"Ettevõtte IPO-uudis iseenesest ei ole üllatus, sest aktsiate börsile toomise kavatsusest on LHV Group avalikult rääkinud juba paar-kolm aastat. LHV Groupi puhul tuleb kindlasti esile tõsta nende pühendumust ja põhjalikkust IPOks valmistumisel. Nad on oma plaanist raudse järjekindlusega kinni hoidnud ja varem välja öeldud eesmärk – olla suve alguseks aktsiatega börsil – näib tõeks saavat,“ märkis Klettenberg.

Eelmisel aastal kinnitas börsiplaane ka LHV Groupi nõukogu esimees Rain Lõhmus, kes ütles, et 2016. aastal soovib LHV olla avalik firma börsil.

Klettenbergi sõnul on LHV tulek börsile suurepärane uudis nii investorite kui ka kogu turu jaoks, kuna Balti börsidel ei toimu IPOsid just tihti. „Ja et tegu on kodumaise väga tugeva brändiga ning kasvava ambitsioonika ettevõttega, lisab nende IPO-le väärtust ainult juurde. Usume, et nende turule tulek toob börsile juurde nii olemasolevate kui ka uute investorite huvi, mis omakorda lubab eeldada kauplemismahu suurenemist,“ sõnas ta.

LHV on olnud pikka aega Tallinna börsi liige ning eelmise aasta oktoobris noteeriti Tallinna börsil LHV Groupi võlakirjad, mida said osta ka väikeinvestorid. „Seega oleme nendega palju koostööd teinud ning see koostöö on olnud alati väga asjalik ja meeldiv. Loodame, et ettevõtte IPO õnnestub parimal moel ning saame endale juba paari kuu pärast aktsiaturule uue ja tugeva kodumaise ettevõtte,“ lisas Klettenberg.

 

Hetkel kuum