Credit Suisse’i kahjum vähenes oodatust kiiremini

Credit Suisse'i tulemused ületasid ootusi.  Foto: EPA

Šveitsi suurpanga Credit Suisse avaldatud tulemustest selgub, et ettevõtte kahjum vähenes tänu edukatele kulukärbetele aasta esimeses kvartalis oodatust kiiremini.

Panga maksueelne kahjum oli aasta esimese kolme kuu jooksul 497,85 miljonit dollarit, samas kui eelmisel aastal oli sama näitaja 1,56 miljardit dollarit. Credit Suisse’i puhaskahjumiks kujunes aga 311 miljonit dollarit, samal ajal kui analüütikud ennustasid selle suuruseks 436 miljonit dollarit, kirjutas CNBC.

Credit Suisse’i teatel kiirendas pank kulude kokkuhoiu programmi, et leevendada ebasoodsatest turutingimustest tulenevat kahju. "Saavutasime esimese kvartaliga rohkem kui pool terveks 2016. aastaks plaanitud kokkuhoiust," seisis börsiteates. Samuti loodab pank sel aastal planeeritud 1,44 miljardi dollari suuruse kokkuhoiu asemel 1,75 miljardi dollarilist kulukärbet.

Ettevõtte tegevjuhi Tidjane Thiami sõnul saab möödunud kvartalist välja tuua mitu arengut, mille üle Credit Suisse'il uhke olla. "Aasia ja Vaikse ookeani piirkond, Šveits ning rahvusvahelised turud tõid meile üle 14 miljardi dollari uusi rahavooge," rääkis ta. "Lisaks oleme täitnud 58 protsenti oma kulukärbete programmist," lisas ta.

"Ma ei saa küll investorite nimel rääkida, kuid arvan, et esimese kvartali tulemus oli väga hea," tunnustas Thiam ning lisas: "On tähtis, et me liiguksime pidevalt edasi."

Hetkel kuum