Indrek Mäe • 13. mai 2016 kell 6:37

Euroopa automüük tõusis aprillis hüppeliselt

Mercedes-Benzi müügisalong Münchenis.  Foto: Reuters/Scanpix

Värske statistika kohaselt tõusid aprillis peaaegu kõigi Euroopa autotootjate müüginumbrid, samuti kosus end hiljuti skandaali sattunud Volkswagen.

Müük Euroopa autoturul tõusus möödunud kuul 9 protsenti ning Euroopa Liidus ja vabakaubandustsoonis registreeriti 1,3 miljonit uut sõidukit, kirjutas Reuters. „Sõiduautoturg näitas taas tugevust, olles juba 32 järjestikust kuud kasvanud,“ avaldas Brüsselis asuv Euroopa Autotootjate Liit oma teates. „Tegemist on kõrgeima näitajaga pärast 2008. aasta aprilli,“ lisasid autotootjad.

Möödunud kuul tegid suurima tõusu läbi sakslaste autotootjad Daimler ja BMW, mille müüginumbrid kasvasid vastavalt 21,6 ja 11,7 protsenti. Ettevõtetele tagasid edu Mercedese ja miniautode mudelid. Hea tõusuga oli ka Fiat Chysler, mille müük kasvas 13,5 protsenti, seda tänu suurenenud nõudlusele Jeepide järele.

Kuigi Volkswageni aktsia kukkus diisli emissiooni skandaali tõttu möödunud kuul 25,4 protsenti, on ettevõtte müüginumbrid taas kasvulainel, tõustes aprillis 5,3 protsenti.

Samuti näitasid möödunud kuul häid tulemusi Prantsuse autotootjad Peugeot Citroen ja Renault, kelle müüginumbrid kasvasid vastavalt 5,6 ja 5,3 protsenti. 6,6protsendilist kasvu näitas ka Opel.

Kõige rohkem tehti autodega äri Hispaanias, kus ettevõtete müügitulu kasvas 21,2 protsenti, ning Itaalias, kus vastav number oli 11,2 protsenti.

Müüginumbrid on 2014. aasta järgsest langusest kosunud tänu jaemüügi arengule ning uutele, tarbijaid meelitavatele mudelitele.

Hetkel kuum