Kadi Neemre • 23. mai 2016 kell 20:30

Börs: turud on Fedi otsuse ootel

Foto: EPA

USA turud olid täna kerges languses. Investorid ootasid edasisi viiteid Föderaalreservi järgmise intressimäärade tõstmise kohta.

Kestvuskaupade ja esimese kvartali SKP teine korrigeeritud ülevaade avaldatakse selle nädala lõpus; lisaks peavad mitmed Föderaalreservi ametnikud sellel nädalal kõne, mis võib anda edasisi vihjeid Fedi plaanide kohta.

S&P 500 suurimad kukkujad olid telekomi ja kommunaalteenuste sektorid.

Materjalisektor kasvas enam kui 1%, tõusule aitas kaasa Monsato, mille aktsiad tegid 5% kasvu.

Saksamaa ravimitootja Bayer maksis 122 dollarit sularaha seemnete ja kemikaalide tootja Monsato osaku eest. Tehingu väärtuseks hinnati kokku 62 miljardit dollarit; reedel börsi sulgudes maksis Monsato aktsia 101,52 dollarit.

Apple’i aktsia tegi lühiajaliselt enam kui 1,5% kasvu peale seda, kui Taiwani ajaleht Economic Daily teatas, et Apple tellis tarnijatelt prognoositust suurema hulga iPhone 7 nutitelefone.

St. Louisi Fedi president James Bullard sõnas täna, et heas olukorras tööturg võib USA inflatsioonile suuremat survet avaldada, toetades sellega intressimäärade kasvu.

San Francisco Fedi president John Williams märkis täna, et sellel aastal võib ees oodata kaks või kolm intressimäärade tõusu ning järgmisel aastal võib see number olla juba kolm või neli.

“Ma arvan, et fookus on praegu Fedil. Majandusandmed on üha paremad ning tõenäosus, et Fed tõstab intressimäärasid, on üha suurem,” sõnas First Standard Financiali turuökonomist Peter Cardillo.

USA toornafta juuli futuurid kukkusid 33 sendi ehk 0,7% võrra, barreli hinnaks kujunes 48,08 dollarit.

Juuni kullafutuurid kukkusid 1,40 dollarit ning unts maksis 1251,50 dollarit.

Dow Jones kukkus täna 0,05% ning sulgus 17492,93 punktil. S&P 500 lõpetas päeva 0,21% langusega 2048,04 punktil. Nasdaq sulgus 0,08% langusega ning lõpetas päeva 4765,78 punktil.

 

 

Hetkel kuum