Juhan Lang • 26. mai 2016
Jaga lugu:

Viisemann: kinnitan, et LHV teeb indeksifondid ära

LHV pensionifondide juht Andres Viisemann.  Foto: Andres Haabu

LHV pensionifondide juht Andres Viisemann kirjutas täna LHV finantsportaali foorumis, et pangal on kavas hakata pakkuma praegustele teise ja kolmanda samba fondidele alternatiivsed madalate tasudega indeksifonde.

„Kinnitan, et LHV teeb nn indeksifondid (sisuliselt fondijuhita fondid) ära,“ kirjutas ta foorumis. „Nii teise kui kolmanda samba oma. Strateegiale vastavate madalate tasudega. Me oleme teinud arvutusi ning ma ei arva, et see oleks nii tähtis uudis, et selle kohta peaks börsiteate tegema.“

Viisemann kinnitas Äripäevale, et LHVs on majasiseselt seda ideed juba mitu aastat arutatud, kuid ei osanud kinnitada, millal täpselt sellist võimalust pakkuma hakatakse. 

„Mina vaatan rohkem, kuhu ja kuidas investeerida,“ selgitas ta ja viitas, et selle eest, millal täpsemalt LHV kaudu uutviisi pensionisääste kasvatama saab hakata, vastutab LHV Varahalduse juhatuse esimees Mihkel Oja.

„Kinnitan, et ta on väga efektiivne ja kiire,“ lisas Viisemann ja märkis, et selles protsessis on ka regulaatoril oma roll.

Viimasel kuul on palju tähelepanu pälvinud uus pensioniühistu Tuleva, millel on samuti kavas luua pensionifondid, mis investeerivad raha indeksifondi põhimõttel ehk passiivselt.

Praegu ükski Eestis tegutsev pank oma klientidele pensionivara kasvatamiseks sellist lahendust ei paku ja Äripäevale teadaolevalt pole ükski neist selleks ka avalikult huvi näidanud.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum