Kadi Neemre • 26. august 2016 kell 17:38

Yellen: intressimäärade tõus on üha tõenäolisem

Foto: EPA

Födeaalreservi juht Janet Yellen vihjas, et sellel aastal võivad tõepoolest intressimäärad tõusta, kuid suurema tõenäosusega nähakse seda siiski juhtumas detsembris.

Samas jättis Yellen võimaluse avatuks, et see võib juhtuda ka septembris ning ka turgude ootused kasvasid septembri osas.

Aktsiad tegid uudise peale ralli, võlakirjade tootlikkused ning dollar kukkusid. Föderaalreservi asejuht Stanley Fischer aga pööras kõik taas ümber, suunates fookuse järgmisel nädalal ilmuvale augustikuu tööraportile ning edasistele majandusandmetele.

Peale Ficheri sõnavõttu kukkusid aktsiad ning dollar pöördus taas tõusule. Fischer märkis, et majandusandmed on tugevnenud ning viimase kolme kuu töökohtade kasv on olnud tugev.

“Kui tööhõive raport viitab jätkuvalt, et tööturg on paranemas, võib Fed tõsta intressimäärasid ka septembris,” usuvad Goldman Sachsi ökonomistid.

“Selle tulemusena oleme me tõstnud oma subjektiivseid prognoose, et intressimäärasid tõstetakse järgmisel kohtumisel 40% tõenäosusega varasema 30% asemel.”

Fischer märkis ka, et kuigi inflatsioon on kasvamas, jääb see siiski alla Fedi 2% sihti.

“Fischer ei öelnud midagi sellist, mida ta poleks varem öelnud. Yellen aga hoiatas kõiki võimaliku intressimäärade tõusu eest septembris,” sõnas The Lindsey Groupi turuanalüütik Peter Boockvar.

Boockvar sõnas, et Fischeri kommentaar pani turuosalised varasena intressimäärade tõstmise üle ümber mõtlema.

Föderaalreserv sõltub samas majandusandmetest ning järgmisel reedel avaldatakse tööraport, millest sõltub paljuski.

 

 

 

Hetkel kuum