Mait Kraun • 7. september 2016 kell 12:19

Volkswagen hakkab hiinlastele elektriautosid tootma

Volkswagen  Foto: epa

Volkswagen hakkab koostööd tegema Hiina autotootjaga, et alustada riigis hübriid- ja elektriautode tootmist, vahendab CNN Money.

Saksamaa firma teatas täna, et on allkirjastanud Anhui Jianghuai Automobile’iga esialgse kokkuleppe, mis võib viia ühisettevõtte loomiseni.

Eesmärk on hakata tootma elektriautosid, mida müüakse Hiinas. Riigis on õhureostus äärmiselt suur ja selle tõttu on Hiinast saanud ka maailma suurim elektriautode turg.

„Me usume, et see koostöö ei ole kasulik mitte ainult kahele organisatsioonile, vaid ka klientidele, keskkonnale ja Hiina ühiskonnale üldisemalt,“ ütles Volkswageni tegevjuht Matthias Müller.

Volkswagen omab 12 brändi, mille hulka kuuluvad ka Audi ja Porsche. Kahe Hiina ettevõttega – SAIC Motor ja China FAW – on Volkswagenil juba ühisettevõte loodud. Välismaistel autotootjatel lubatakse Hiinas autosid ehitada vaid kohalike firmadega koostööd tehes.

Volkswageni müük kasvas Hiinas 2016. aasta esimese kuue kuuga 6,9 protsenti.

Järgmise 10 aasta jooksul on plaanis luua 30 erinevat elektriautot. See on osa ettevõtte strateegiast, millega püütakse heitgaaside skandaalist taastuda.

Hetkel kuum