19. september 2016 kell 12:41

Naised saavad oma Lamborghini mudeli

Lamborghini Urus Hiina autonäitusel.  Foto: EPA

Lamborghini püüab oma uue Uruse sportmaasturiga naiste jaoks kütkestavam olla, kirjutab MarketWatch.

See on osa ettevõtte tegevjuhi Stefano Domenicali plaanist. Auto peaks välja tulema 2018. aastal.

„Pull on alati olnud agressiivne, aga ma tahaks tulevikus anda sellele uue filosoofia: pull võib olla ka õrn,“ ütles Domenicali autole nime andnud looma kohta.

Autode jõulisuse pärast ei tasu siiski muretseda, sest Lamborghini V12 mootoriga sportautod ei kao kuhugi vaatamata sellele, et Urus plaanitakse teha 600hobujõulise V8-mootoriga.

Demonicali sõnul võiks uus sportmaastur ettevõtte iga-aastast müüki kahekordistada. 2015. aastal müüs Lamborghini kokku 3245 autot.

Ettevõte tahab, et uut mudelit saaks endale meelepäraselt kohandada juba tehases. Peamiseks sihtrühmaks on 30- kuni 45aastased inimesed. Domenicali loodab, et suur osa uutest ostjatest on naised, sest meeste osakaal on praeguste klientide seas 95 protsenti. Üldisel luksuslike sportmaasturite turul on naiste osakaal aga 48 protsenti, selgub J.D. Power and Associatesi andmetest. See on ka põhjus, miks Lamborghini sellele turule siseneda tahab.

„Lamborghini võtab õige suuna,“ ütles Manhattanis töötav konsultant Milton Pedraza. „Kõiki on võimalik argumentidega veenda. Kui Lamborghini toob turule toote, mis on naistesõbralik, siis muudavad nad kindlasti meelt. Sellises segmendis olevate naiste jaoks ei ole raha probleem. Probleem on selles, kas naiste vajadusi teatakse.“

Hetkel kuum