Pille Ivask • 5. oktoober 2016 kell 5:45

Tallinna börsi juht: loodame börsil näha uusi ettevõtteid

Tallinna börsi uus juht Kaarel Ots.  Foto: Andres Haabu

Tallinna börsi juht Kaarel Ots avaldas heameelt Baltic Horizoni täiendava kapitali kaasamise plaani üle ning avaldas lootust, et lähiajal on lisandumas ka börsiettevõtteid.

Ots märkis, et kõik börsil olevad ettevõtted on ambitsioonikad ja tahavad teha eriti hästi seda, mis on iga ettevõtja eesmärk: oma ettevõtet ja selle väärtust kasvatada.

Ots rääkis, et Baltic Horizon Fund on kahtlemata ambitsioonikas ettevõte ning tal on ainult hea meel selle üle, et ettevõte on kaasanud ja kaasamas edaspidigi raha avalikult kapitaliturult. “Sellega saavad nad ühelt poolt kapitali oma ärimahu suurendamiseks ja teiselt poolt pakkuda olemasolevatele ja potentsiaalsetele investoritele võimalust ettevõtte kasvust osa saada,” kommenteeris Ots.

Tallinna börsi praegust olukorda kommenteerides selgitas Ots, et olukord börsil peegeldab Eesti majanduse olukorda. “Eestis on palju tugevaid ja ambitsioonikaid ettevõtteid, osa neist noteeritud, osa veel mitte,” jätkas ta ning lisas, et teeb meeskonnaga järjepidevat tööd selle nimel, et tõsta ettevõtjate teadlikkust selle kohta, missuguseid eeliseid börs pakub. “Olgu avalikule turule tuleku põhjusteks siis kapitali kaasamine, ettevõtte tuntuse suurendamine, osaluse jagamine töötajatega, juhtimise parandamine või muu,” arutles ta. Ots ei unustanud ära ka investoreid ning lausus, et Tallinna börs tahab investoritele pakkuda suuremat valikut investeerimisvõimalusi nii kaubeldavate ettevõtete arvu kui ka erinevate väärtpaberiliikide osas.

Küsimusele, kas Tallinna börsile võiks lisanduda veel ettevõtteid, märkis Ots, et tulenevalt konfidentsiaalsusprintsiibist ta seda kommenteerida ei saa. “Aga usun, et saame lähiajal uusi börsiettevõtteid näha küll. Töö selle eesmärgi saavutamise nimel käib,” vihjas Ots.

Hetkel kuum