Mait Kraun • 17. oktoober 2016 kell 7:15

LHV hakkab andma kodulaenu

LHV  Foto: Raul Mee, Äripäev

LHV Groupi tütarettevõte AS LHV Pank hakkab alates tänasest pakkuma klientidele ka kodulaene, teatas ettevõte börsiteates.

Seni on LHV pakkunud eraisikutele laenu kinnisvara tagatisel, aga nüüd plaanib pank alustada kodulaenu pakkumist ühe põhitootena.

„Kodulaen on klientide jaoks väga oluline krediiditoode ja üks põhilisi teenuseid, mida inimesed pangalt vajavad,“ kommenteeris LHV Panga juhatuse esimees Erki Kilu. Tema sõnul võiks samm pangale kliente juurde meelitada.

Kilu lisas, et LHV kodulaene saab tasuta ennetähtaegselt tagasi maksta ja vajadusel võtta ka maksepuhkust.

Uut laenuportfelli on LHV Pangal plaanis rahastada kogutud hoiuste arvelt. Ettevõtte teatel on nad üles ehitanud sisemise võimekuse seda toodet headel tingimustel pakkuda ning seda toetab ka kogutud hoiuste hind. „Panga jaoks võimaldab kvaliteetne kodulaenu portfell teenida investorite poolt loodetud pikaajalist ja stabiilset intressitulu,“ avaldas LHV.

Poolaasta seisuga ületasid LHV Panga klientide hoiused laenuportfelli suurust 218 miljoni euroga. Klientide hoiuste kogumaht oli 683 miljonit eurot ja laenuportfelli suurus oli 465 miljonit eurot. Erki Kilu hinnangul on kodulaenudel potentsiaali kasvada üheks peamiseks krediidi alamportfelliks.

Hetkel kuum