Mait Kraun • 26. oktoober 2016 kell 12:45

Bayer ületas ootusi, aga aktsia langeb

Bayer  Foto: EPA

Saksamaa ravimitootja Bayer, kes ostab USA seemnetootja Monsanto, teatas oodatust parematest kolmanda kvartali tulemustest, vahendab Reuters.

Kolmanda kvartali kulumieelne kasum (EBITDA) tõusis 6 protsenti 2,68 miljardi euroni. Analüütikud prognoosisid ettevõttele 2,52 miljardi suurust kasumit. Käive kasvas 2,3 protsenti, 11,3 miljardi euroni.

Ettevõtte aktsia aga langes, sest regulaatorite huvi suurte tehingute vastu on kasvanud. Syngenta tegevjuht Erik Fyrwald ütles sellel nädalal, et Monsanto ja Bayeri tehing on tekitanud olukorra, kus regulaatorid nõuavad Syngenta ja ChemChina vahelise tehingu kohta varasemast tunduvalt enam informatsiooni.

Arvati, et ChemChina saab Syngenta ostmise lõpule viia selle kalendriaasta sees. Teisipäeval teatas Syngenta, et regulatiivsed protsessid kestavad edasi ka 2017. aasta esimeses kvartalis.

Citi analüütik Peter Verdult ütles, et lühiajaliselt peaks Bayeri aktsia kauplema selle tõttu madalamal. Täna on Bayeri aktsia odavnenud 2,7 protsenti, 88,9 euroni.

 

Hetkel kuum