Talpsepp: Swedbank võib LHVd oma fondidesse võtta

Foto: Eiko Kink
Kristel Härma • 31. oktoober 2016 kell 13:30

Swedbanki kõrge hinnang LHV aktsiale näitab, et pank võib kaaluda LHV ostmist oma fondidesse, leiab aktsionär Mikk Talpsepp.

Swedbank teatas, et LHV Grupi kolmanda kvartali tulemused olid head, mistõttu tõstis pank ettevõtte aktsia hinnasihti 8 eurolt 8,50 eurole. 

Hinnasihi tõstmine näitab LHV aktsionäri Mikk Talpsepa arvates, et Swedbank muutub LHV suhtes positiivsemaks ja võib kaaluda LHV ostmist ka fondidesse.

Talpsepp ütles, et ettevõtte pikemaajalisi väljavaateid hinnates ei ole Swedbanki hinnasiht kõrge. „Suhteliselt on LHV aktsia endiselt soodsa hinnaga, kuid hinnaliikumisi võib määrata see, mis hakkab toimuma maailma aktsiaturgudel,“ ütles ta. Talpsepp lisas, et kui välisbörsid peaksid löögi alla sattuma, satuvad löögi alla ka tugevad ettevõtted.

Talpsepp ise lähiajal LHV aktsiaid soetada ei plaani ja ka müüa pole tema meelest vaja. Talpsepp müüs suure osa osaühingule Tenlion kuulunud LHV aktsiatest pärast LHV börsile minekut, et rahastada Singapuris toimuvat suuremahulist investeerimiskonverentsi.

„Pikemas perspektiivis usun, et LHV edulugu jätkub,“ sõnas ta.

Swedbanki optimistlik hinnang pani LHV aktsia reedel kiiresti tõusma ja kallinemine jätkus ka täna. Reedel tõusis LHV aktsia 5,3 protsenti, täna aga 2,6 protsenti, 8,21 euroni.

Hetkel kuum